Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Ogród Botaniczny PAN w Powsinie

Noclegi w okolicy Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie

Ogród Botaniczny PAN w Powsinie

Warszawa leżąca w województwie mazowieckim kryje w sobie wiele atrakcji turystycznych. Ciekawą alternatywą dla zatłoczonych miejsc w centrum miasta jest Ogród Botaniczny Polskiej Akademii Nauk, znajdujący się przy ul. Prawdziwka 2.

Królestwo roślin

W ogrodzie można podziwiać kolekcję polskiej flory: roślin drzewiastych, bylin, roślin cebulowych i kłączowych, roślin warzywnych, sadowniczych, odmian uprawnych róż, roślin leczniczych, chwastów i roślin uprawnych, roślin tropikalnych i subtropikalnych. W ogrodzie mieszczą się również: galeria Fangorówka, Centrum Edukacji Przyrodniczo-Ekologicznej, Centrum Edukacyjno-Konferencyjne Natura et Ars.

Swoją działalność naukową prowadzą tutaj Zakład Oceny i Ochrony Różnorodności Roślin, w którego skład wchodzą pracownie banku nasion, genetyki i zasobów genowych roślin, biologii molekularnej roślin, a także Zakład Eksperymentalnej Biologii Roślin z pracownią biotechnologii roślin i pracownią ekologii roślin. Pracownicy ogrodu przygotowują specjalne seminaria i wykłady dla dzieci i młodzieży. Na tego typu zajęcia należy zarezerwować co najmniej cztery godziny, ponieważ składają się one z kilku etapów. Warto zdecydować się na przechadzkę jedną z przygotowanych ścieżek edukacyjnych lub wybrać wycieczkę z przewodnikiem, który wyjaśni nam wszystkie wątpliwości i odpowie na pytania.

Najważniejsze informacje

Ceny biletów oraz godziny otwarcia różnią się w zależności od terminu wizyty. W okresach nieświątecznych obowiązują ceny 8 zł - bilet normalny, 5 zł – ulgowy, 22 zł – rodzinny, dopłacić należy za zwiedzanie z przewodnikiem 80 zł - grupa poniżej 20 osób lub 80 zł + 4 zł za każdą osobę jeśli grupa liczy ponad 20 osób. Ceny nieznacznie rosną w okresach świątecznych. Wówczas cennik przedstawia się następująco: 10 zł – bilet normalny, 6 zł – ulgowy, 28 zł – rodzinny. Za darmo na teren obiektu wchodzą dzieci, które nie ukończyły 5 roku życia, opiekunowie grup, a także seniorzy po 75 roku życia. Dodatkową opłatę ponosi się za pozostawienie samochodu – 7 zł oraz autokaru – 20 zł (nie dotyczy dni roboczych za wyjątkiem 14 sierpnia).

Ogród można odwiedzać w godzinach od 10.00-18.00, w okresie wakacyjnym godziny mogą ulec wydłużeniu. Natomiast w miesiącach listopad, grudzień obiekt jest zamknięty. Wszystkie przydatne, aktualne informacje znajdują się na stronie ogrodu www.ogrod-powsin.pl

Polecane obiekty w okolicy Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!