Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Fermy strusi afrykańskich w Piasecznie

Ferma strusi afrykańskich w Piasecznie

W Piasecznie pod Warszawą znajduje się hodowla strusi afrykańskich. Została założona 1998 roku, a już w 1999 roku została udostępniona do zwiedzania. Właściciele na początku nie planowali prowadzić miejsca otwartego dla zwiedzających, ale ferma cieszyła się taką popularnością i ciekawością, że postanowiono zmienić trochę profil działalności. Dzisiaj hodowla jest dostępna dla gości i oferuje wiele atrakcji. Główną z nich jest oczywiście oglądanie strusi.

Egzotyczne ptaki

Aktualnie znajduje się tutaj 30 dorosłych ptaków. Te wyjątkowe zwierzęta są największymi ptakami na świecie. Ich wysokość dochodzi do prawie 3 m wysokości, ważą do 150 kg, biegają z prędkością do 60 km/h i żyją nawet 70 lat. Wyjątkowo dobrze znoszą polski klimat. Ptaki wytrzymują 40 stopniowe mrozy. Hodowane są dla celów turystycznych, ale także konsumpcyjnych. Mięso strusi jest czerwone, chude i ma mało cholesterolu. Jajko waży do 2 kg, jajecznica z niego nakarmi około 10 osób. Ostatnią modą są wyroby galanterii skórzanej ze skóry strusiej. Na fermie można zobaczyć jak żyją strusie, co jedzą, gdzie śpią. W ramach zwiedzania podczas 30 minutowej prelekcji można poznać wszystkie zdumiewające ciekawostki i zadawać pytania. Zwiedza się także stajnie oraz wybieg. Dookoła wybiegu rozstawione są ławki, można obserwować ptaki tak długo jak ktoś ma ochotę, można brać udział w ich karmieniu. W zależności od sezonu można zobaczyć jak wyglądają strusie pisklęta. Ze względu na ograniczony teren wszystkie młode ptaki przeznaczone są na sprzedać.

Ferma oferuje także skorzystanie z wylęgarni jaj, dla osób posiadających swoje hodowle. Kolejnym etapem wycieczki jest oglądanie strusich jaj i piór. Można posmakować strusiej jajecznicy. Jajko gotowane na miękko będzie gotowe dopiero po 45 minutach. W małym sklepie z pamiątkami można nabyć jaja strusie, ozdoby wykonane ze skorup, piór, kartki pocztowe i kawałki skorupek. Na przestrzeni lat w mini ZOO pojawiły się inne zwierzęta, aktualnie rezydują tutaj australijskie Emu, koza, daniele, kucyk, pawie i bażanty.

Podstawowe informacje dla zwiedzających

Dla zwiedzających udostępniono boisko do siatkówki i piłki do kosza, a w ogrodowej wiacie zorganizować można grilla. Ferma strusi gości chętnie osoby prywatne i grupy zorganizowane. To doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi, wycieczek szkolnych i zielonych szkół. Dzieci z pewnością będą zachwycone "zieloną lekcją biologii" i obejrzeniem zwierząt na żywo.

Hodowla otwarta jest codziennie w godzinach: od poniedziałku do piątku 15:00 – 18:00, w weekendy i święta: 12:00 – 18:00. W związku z pracami sezonowymi warto umówić się wcześniej na zwiedzanie fermy. Grupy zorganizowane również muszą dokonywać rezerwacji z wyprzedzeniem. Pozostałe informacje na stronie internetowej: http://strusie.prv.pl/

Polecane obiekty w pobliżu Fermy strusi afrykańskich w Piasecznie