Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Ratusz Miejski w Szczytnie

Noclegi w pobliżu Ratusza Miejskiego w Szczytnie

Ratusz Miejski w Szczytnie

Ratusz Miejski w Szczytnie jest chyba najważniejszym zabytkiem w mieście nadal pełniącym funkcje publiczne i edukacyjne. Został zbudowany w latach 1936-1937 według projektu architekta Kurta Fricka. Do rejestru zabytków trafił w 1991 roku. Obecnie pełni funkcję siedziby władz miejskich oraz Muzeum Mazurskiego w Szczytnie i mieści się on przy ulicy Sienkiewicza 1.

Zabytkowy budynek

W Ratuszu mieszczą się ważne urzędy miejskie: Miasta, Gminy, Rady Miejskiej, Rady Gminy oraz Urząd Powiatowy w Szczytnie. Co ciekawe przylega on do ruin zamku krzyżackiego, co znacznie ułatwia zwiedzanie obu zabytków. Podczas oglądania Ratusza trzeba koniecznie zwrócić uwagę na przeszklenie głównej klatki schodowej na całej jej wysokości, przy pomocy kasetonów przyozdobionych wyrytymi znakami różnych cechów rzemieślniczych.

Dodatkowo w Ratuszu znajduje się też wystawnie ozdobiona sala konferencyjna, w której odbywają się m. in. obrady Rady Miejskiej. Nad całą konstrukcją dominuje wieża zegarowa mająca 46 metrów wysokości, będąca jednocześnie jednym z najlepszych punktów widokowych w mieście. Co jakiś czas organizowane są w niej wystawy przyrodnicze, plastyczne i fotograficzne. Całość zespołu zabytków udostępniona jest dla zwiedzających.

Zwiedzanie

Godziny otwarcia Ratusza: od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30. Muzeum Mazurskie czynne jest od wtorku do niedzieli w godz. 9:00 – 17:00, natomiast po sezonie, czyli od października do kwietnia 8:00 – 16:00. W poniedziałki Muzeum Mazurskie jest zamknięte.

Ceny biletów:

  • Normalny 7.00zł
  • Ulgowy 5.00zł
  • Bilet rodzinny (2+1) 13.00zł
  • Bilet rodzinny (2+2, 2+3, 1+3) 16.00zł
  • Przewodnik (do 35 osób) 35.00zł
  • Wstęp bezpłatny do muzeum na wystawy stałe obowiązuje w następującym porządku: maj – wrzesień: czwartek, październik – kwiecień: niedziela
  • Wstęp na wystawy czasowe: 2.00 zł/osoba
  • Wieża ratuszowa - 3 zł/osoba

Więcej informacji na temat muzeum można znaleźć na oficjalnej stronie: http://muzeumszczytno.art.pl/

Polecane obiekty w pobliżu Ratusza Miejskiego w Szczytnie