Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Rabkoland

Noclegi w pobliżu Rabkolandu

Rabkoland

Rabka - Zdrój to popularne wśród turystów miasto położone w województwie małopolskim. Szczególnie chętnie w te okolice przyjeżdżają rodziny z dziećmi. Dla najmłodszych w Rabce przygotowano bowiem mnóstwo atrakcji. Jednym z miejsc, które są najchętniej odwiedzane przez turystów w każdym wieku jest Rodzinny Park Rozrywki "Rabkoland".

Najważniejsze informacje

Rabkoland to Park Rozrywki położony na Rynku w Rabce - Zdrój. Zajmuje on obszar 2 ha. Można znaleźć tu mnóstwo atrakcji przede wszystkim dla najmłodszych. To wesołe miasteczko jest pełne karuzeli obrotowych czy dmuchanych domków. Dzieci mogą korzystać tu także z wodnej kolejki, płytkiego basenu, piętrowego toru samochodowego czy sporych zjeżdżalni. W Rabkolandzie można także skorzystać z toru gokartowego, loterii fantowej czy Pałacu Strachów. Do dyspozycji gości jest również Statek Wikingów, diabelski młyn czy kolejka górska. Atrakcji, które dostarczają ekstremalnych przeżyć nie brakuje.

Muzea w Rabkolandzie

Na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki w Rabce - Zdrój znajdują się także dwa Muzea. Jednym z nich jest Muzeum Orderu Uśmiechu - jedyny tego typu obiekt w Polsce, który gromadzi pamiątki związane z Kawalerami Orderu Uśmiechu. Jest to odznaczenie, które przyznają dzieci dorosłym.

Kolejnym obiektem muzealnym położonym na terenie Rabkolandu jest Muzeum Rekordów i Osobliwości. Eksponaty, które można tu oglądać dotyczą naprawdę niesamowitych rekordów. W Rodzinnym Parku Rozrywki w Rabce - Zdroju można zobaczyć również specjalnie przygotowany Odwrócony Dom, a także Dom Śmiechu.

Informacje dla zwiedzających

Rabkoland to miejsce, które jest otwarte w okresie od 29 kwietnia do 30 września. W okresie do 31 sierpnia obiekt jest czynny w godz. 10.00 - 18.00 od poniedziałku do piątku. W weekendy można w tym czasie zajrzeć do Rabkolandu w godz. 10.00 - 19.00. Z kolei we wrześniu park rozrywki jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 17.00, a w sobotę i niedzielę w godz. 10.00 – 18.00.

Normalny bilet wstępu to koszt 34 zł. Dzieci, które mają poniżej 85 cm wzrostu mogą wejść do Rabkolandu za symboliczną złotówkę, a seniorzy w wieku 60+ za wstęp muszą zapłacić 17zł. Więcej informacji można znaleźć na: http://www.rabkoland.pl/

Polecane obiekty w pobliżu Rabkolandu