Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Muzeum Rekordów i Osobliwości w Rabce-Zdroju

Muzeum Rekordów i Osobliwości w Rabce-Zdroju

Rabka - Zdrój to jedno z najbardziej znanych uzdrowisk zlokalizowanych na terenie Małopolski południowej. Miejscowość ta bardzo chętnie odwiedzana jest zarówno przez dziecięcych, jak i przez dorosłych kuracjuszy. Rewelacyjny klimat sprzyjający powrotowi do zdrowia, ciekawe zabytki, liczne atrakcje turystyczne, a także górskie otoczenie - wszystko to sprawia, że na wąskich uliczkach Rabki każdego roku można spotkać kuracjuszy z całej Polski. Każdy z nich podczas pobytu w miejscowości powinien odwiedzić wyjątkowe miejsce, jakim jest Muzeum Rekordów i Osobliwości.

Krótka historia muzeum

Towarzystwo Kontroli Rekordów Niecodziennych powstało w Rabce – Zdroju blisko dwadzieścia lat temu. Celem działania stowarzyszenia było gromadzenie niecodziennych i osobliwych rekordów. Pomieszczenia na swoją działalność otrzymało stowarzyszenie od centrum rodzinnej rozrywki Rabkoland, na terenie którego do dnia dzisiejszego ma swoją siedzibę. Każdy z prezentowanych na wystawie eksponatów został dokładnie i szczegółowo opisany.

Co można zobaczyć

Na wystawach prezentowanych przez Muzeum Rekordów i Osobliwości można znaleźć bardzo wiele przedmiotów wyróżniających się na przykład wielkością czy niecodziennym charakterem. Wśród prezentowanych eksponatów, w sposób szczególny wyróżniają się m. in.: najmniejszy rower świata, buty używane bez przerwy przez czterdzieści lat, największy mikrofon na świecie czy sztuczna krowa do dojenia.

Informacje dla zwiedzających

Muzeum położone jest w turystycznym centrum miejscowości - niedaleko rynku, na terenie rodzinnego centrum rozrywki Rabkoland przy ulicy Podhalańskiej 2. Do centrum Rabki można dojechać busami prywatnych przewoźników zarówno z Krakowa, jak i z Nowego Targu.

Muzeum Rekordów i Osobliwości otwarte jest w godzinach, w których czynny jest Rabkoland, czyli codziennie od 10:00 do 18:00. Za wstęp nie jest pobierana dodatkowa opłata - wystarczy posiadać bilet wstępu upoważniający do wejścia na teren Rabkolandu.

Polecane obiekty w pobliżu Muzeum Rekordów i Osobliwości w Rabce-Zdroju