Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Parku Wieloryba w Pobierowie

Park Wielobryba w Pobierowie

Park wieloryba w Rewalu to miejsce, gdzie można dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat morza, poznać ciekawostki dotyczące życia ryb i wielorybów i stanąć oko w oko z morskimi stworzeniami. To wspaniała rozrywka - zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. W parku wieloryba można miło i przyjemnie spędzić czas wraz z rodziną i znajomymi, a przy okazji poszerzyć swoją wiedzę. Główną atrakcją parku jest płetwal błękitny o długości aż 35 metrów, a także około stu modeli morskich ryb i ssaków, odwzorowanych w realnych rozmiarach.

Charakterystyka obiektu

Park podzielony jest na cztery kategorie tematyczne, z których każda zapewnia zwiedzającym inne wrażenia i przybliża inne ciekawostki i wiadomości.

  • Giganci z oceanów

Ta część Parku Wieloryba poświęcona została tym morskim stworzeniom, których rozmiary są na tyle imponujące, że mogą jednocześnie przerażać i wprawiać w zachwyt. Zobaczyć tu można wieloryby, olbrzymie kałamarnice i groźne rekiny. To doskonała szansa na przyjrzenie się gigantom z bliska i zrobienie sobie z nimi wyjątkowego, pamiątkowego zdjęcia.

  • 
Potwory z głębin

W tej krainie zwiedzający mogą stanąć oko w oko z potworami z głębin niezbadanego oceanu - to, co badaczom udało się znaleźć na jego dnie może zarówno fascynować, jak i przerażać. W ekspozycji znajduje się wielu przedstawicieli morskich kreatur, a co dociekliwsi turyści odnajdą tu też odpowiedź na nurtujące pytanie - gdzie jest nemo?

  • Piraci i papugi

Jak w rzeczywistości wyglądali piraci i czym się zajmowali? Czy ich życie wyglądało tak, jak jest to przedstawiane w licznych przygodowych filmach, i wreszcie - czy faktycznie każdy z nich miał swoją papugę? Tego można dowiedzieć się, zwiedzając krainę piratów i papug w Parku Wieloryba. Zwiedzający poznają tu tajemnice morskich wypraw i życia piratów - żeglarzy.

  • Bałtyk

To najważniejsza kraina w Parku Wieloryba - ze względu na to, iż jest on położony właśnie nad tym morzem. Niewielu turystów, spędzających urlop nad morzem, wie, jak bardzo ciekawa i zróżnicowana jest jego fauna i flora i jak ciekawe gatunki organizmów w nim żyją. Zwiedzający mogą przyjrzeć się tu z bliska różnym gatunkom ryb i poznać morskie ssaki.

Wstęp do parku

Ceny biletów

  • Bilet normalny - 26 zł
  • Bilet ulgowy- 20 zł
  • Bilet rodzinny - 65 zł
  • Dzieci poniżej 3 lat - wstęp bezpłatny

Strona internetowa: http://www.parkwieloryba.pl

Polecane obiekty w pobliżu Parku Wieloryba w Pobierowie