Zdrowie
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Muzeum Kanału Bydgoskiego w Bydgoszczy

Muzeum Kanału Bydgoskiego w Bydgoszczy

Bydgoszcz to duże miasto, gdzie można miło spędzić czas. To miejsce, gdzie na turystów czeka wiele atrakcji, niektóre z nich są znane na cały kraj. Do takich ciekawych miejsc można zaliczyć Muzeum Kanału Bydgoskiego, które znajduje się w budynku stojącym na dziedzińcu III LO, niedaleko zabytkowego kanału bydgoskiego.

Muzeum Kanału Bydgoskiego to specyficzne miejsce, gdzie są gromadzone i udostępniane dla turystów pamiątki ściśle powiązane z Bydgoskim Węzłem Wodnym. Wiele z przedmiotów znajdujących się w tym miejscu, ma na celu upamiętnienie ludzi związanych z żeglugą śródlądową oraz z hydrotechniką. Muzeum dąży do upowszechnienia tradycji handlu, a także żeglugi bydgoskiej oraz przedstawienia miasta Bydgoszcz z perspektywy wody. Kolejnym założeniem tego miejsca jest popularyzacja plant nad Starym Kanałem Bydgoskim oraz podkreślenie roli Bydgoskiego Węzła Wodnego nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie.

Historia

Muzeum w Bydgoszczy powstało w 2006 roku, a jego pomysłodawcą był historyk Sebastian Malinowski. Pomysł na to muzeum zrodził się wraz z rocznicą 230-lecia budowy Kanału Bydgoskiego. Otwarcie muzeum było bardzo uroczyste, odbyło się wtedy wielkie sympozjum historyczno-literackie, na którym zjawiło się mnóstwo znanych historyków, pisarzy i naukowców pochodzących z okolic Bydgoszczy.

Wodne oblicze miasta

W Muzeum Kanału Bydgoskiego można podziwiać nie tylko eksponaty, ale również przepiękne fotografie przedstawiające żeglugę i codzienną pracę ludzi mieszkających nad Kanałem. Fotografie są wyraziste i piękne, dzięki nim można poznać zwyczaje ludzi zamieszkujących te rejony. Jednym z cenniejszych nabytków tego miejsca jest kopia obrazu Christiana Rode pt "Fryderyk Wielki oglądający plany Kanału Bydgoskiego". Warta uwagi jest też cała wystawa pt " Kanał Bydgoski", a także piękne mundury marynarzy i szyprów żeglugi śródlądowej. W muzeum znajduje się wiele przedmiotów powiązanych z pracą barkarzy, w tym także hamburka - wioślarska dębowa łódź pochodząca z 1920 roku. Na terenie muzeum odbywają się też lekcje muzealne, które cieszą się dużą popularnością.

Zwiedzanie

Godziny otwarcia: wtorek - piątek 8.30 – 15.30. Wstęp do muzeum jest bezpłatny. Więcej szczegółów na stronie http://www.kanalbydgoski.pl/

Polecane obiekty w pobliżu Muzeum Kanału Bydgoskiego w Bydgoszczy