Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy

Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy

Bydgoska Galeria Miejska Bwa cieszy się ogromną popularnością wśród wszystkich pasjonatów, miłośników, a nawet amatorów sztuki. Sam budynek usytuowany jest przy ulicy Gdańskiej 20, czyli w centrum miasta w dzielnicy Śródmieście, dzięki czemu nie ma problemu z trafieniem i dojazdem. Ogromnym pozytywem jest fakt, że wszelkie wystawy i samo wejście do galerii jest bezpłatne dla wszystkich. Galeria Bwa jest najstarszą oraz największą galerią sztuki, która znajduje się w Bydgoszczy.

Informacje o galerii

Miejsce to istnieje od 1949 roku, ale obecny budynek powstał w roku 1970. Galeria składa się z dwóch pięter, w których umieszczone jest 5 sal, na pierwszym i drugim piętrze znajduje się sala o powierzchni 364 metrów kwadratowych oraz dużo mniejsza, o wiele bardziej kameralna, sala mająca 61 metrów. Na parterze znajduje się pomieszczenie mierzące 118 metrów. Galeria Bwa jest przestronnym miejscem, w którym umieszczono ogromną ilość sztuki pięknej.

Zwiedzanie

Galeria otwarta jest na każdy rodzaj sztuki i wszystkich artystów, zarówno tych lokalnych, krajowych, jak i zagranicznych, więc wystawy i ekspozycje są bardzo różnorodne i oryginalne. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.galeriabwa.bydgoszcz.pl. Placówkę odwiedzać można od wtorku do piątku w godzinach 10:00 - 18:00, w weekendy między 11:30 - 16:30, natomiast w poniedziałki jest zamknięta.

Polecane obiekty w pobliżu Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy