Zdrowie
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy

Noclegi w pobliżu Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy

Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy

Bydgoszcz coraz silniej stara się zaznaczyć swoje miejsce na turystycznej mapie Polski. Miasto ma ku temu bardzo wiele argumentów. Zarówno położenie, jak i historia Bydgoszczy stają się coraz silniejszym magnesem przyciągającym turystów. Jednocześnie można tutaj zajrzeć do wyjątkowego i jedynego w Polsce muzeum, w którym eksponatami są mydło oraz brud.

Muzeum Mydła i Brudu

Bydgoszcz może pochwalić się wyjątkowym muzeum, ponieważ drugi taki obiekt ciężko byłoby znaleźć nie tylko w Polsce, ale także i na świecie. Oto bowiem w mieście nad Brdą 1 września 2012 zostało otwarte przy ul. Długiej 13 Muzeum Mydła i Historii Brudu. Jest to prywatna inicjatywa, która była efektem współpracy dwojga osób zajmujących się zupełnie odmiennymi dziedzinami. Podobnie, jak w wielu innych historiach, tak i tutaj o początku muzeum zadecydowało przypadkowe spotkanie i wspólny pomysł. Dwuletni okres przygotowań i gromadzenie eksponatów znalazł swój finał w roku 2012.

Muzeum Mydła i Historii Brudu jest wyjątkowe nie tylko ze względu na eksponaty, jakie można w nim znaleźć, ale także z racji sposobu, w jaki można doświadczać kontaktu z wystawą. Założycielom tego niezwykłego miejsca przyświeca bowiem idea, że najlepszą drogą do poznania jest dotyk i kontakt bezpośredni. Tym samym możliwe jest dotykanie wszystkich wystawionych w muzeum eksponatów. Ponadto można spróbować swoich sił w praniu dawnymi sposobami, a nawet w wyrabianiu własnoręcznie mydła. Wykonane samodzielnie kostki można zabrać ze sobą do domu.

Przydatne informacje

Muzeum Mydła i Historii Brudu jest czynne codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00. Zwiedzanie wystawy odbywa się pod okiem profesjonalnego przewodnika. Początek zwiedzania ma miejsce o godzinach: 10:30, 12:00. 13:30, 15:00 i 16:30. Całość wizyty trwa około 60 minut.

Bilety do muzeum to koszt odpowiednio:

  • bilet normalny/ ulgowy – 13 zł (dzieci do lat 3 bezpłatnie),
  • bilet grupowy (od 10 osób) – 12 zl/ osoba,
  • bilet rodzinny (3-5 osób) – 39 zł,
  • bilet w języku angielskim - 15 zł/osoba.

Więcej szczegółowych informacji na temat organizowanych w muzeum dodatkowych atrakcji można znaleźć na stronie internetowej pod adresem http://www.muzeummydla.pl/

Polecane obiekty w pobliżu Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy