Zdrowie
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Kościół Św. Wincentego a' Paulo w Bydgoszczy

Noclegi w pobliżu Kościoła Św. Wincentego a' Paulo w Bydgoszczy

Kościół Św. Wincentego a' Paulo w Bydgoszczy

Bydgoszcz to wyjątkowe miasto, które każdego roku jak magnes przyciąga coraz więcej turystów. Osoby przyjeżdżające tu cenią sobie przede wszystkim wyjątkową atmosferę, którą zawdzięczamy rzadko spotykanej architekturze miasta. Obecność wielu szlaków wodnych i kanałów sprawia, że jest to wyjątkowo romantyczne miejsce. Planując wycieczkę do Bydgoszczy warto wiedzieć, można zobaczyć tu nie tylko miejsca dla zakochanych. Uwagę przyjezdnych przykuwa często również wiele obiektów sakralnych. W Bydgoszczy możemy podziwiać piękną bazylikę św. Wincentego a Paulo.

Bydgoski Panteon

Bydgoska bazylika pw. św. Wincentego a Paulo to obiekt wzorowany na rzymskim Panteonie. Budynek powstał stosunkowo niedawno – prace przygotowawcze do budowy rozpoczęto w 1924 r. Jest to świątynia w stylu neoklasycystycznym, która została zaprojektowana przez Adama Ballenstaedta. Ołtarz główny, który możemy podziwiać w bazylice to dzieło autorstwa profesora Wiktora Zina – znanego architekta krakowskiego. Obecnie oprócz parafii rzymskokatolickiej funkcjonuje tu Zgromadzenie Księży Misjonarzy. Bazylika św. Wincenta a Paulo znajduje się w niewielkiej odległości od ronda Ossolińskich - pomiędzy ulicą ks. Ludwika Sieńki i aleją Ossolińskich.

Na uwagę turystów zasługuje nie tylko imponujący wygląd zewnętrzny świątyni. Warto zajrzeć do środka i obejrzeć wyjątkowe, bogate zdobienia w niespotykanej w kościołach rzymskokatolickich kolorystyce. Nie da się ukryć, że jest to obowiązkowy punkt na mapie Bydgoszczy, który powinien zobaczyć każdy zainteresowany architekturą. Jednym z najbardziej monumentalnych elementów bazyliki jest jej kopuła, która przykuwa uwagę nawet wtedy, gdy znajdujemy się w dużej odległości od świątyni. Ciekawostką jest, że w każdą niedzielę w świątyni odbywa się msza święta w nadzwyczajnym rycie rzymskim oraz msza święta w obrządku bizantyjsko-ukraińskim.

Zwiedzanie

Bazylikę można zwiedzać poza godzinami, w których odbywają się msze święte i nabożeństwa. Więcej informacji, jak i szczegółową historię tego wyjątkowego miejsca można znaleźć na stronie: http://www.bydgoskabazylika.pl.

Polecane obiekty w pobliżu Kościoła Św. Wincentego a' Paulo w Bydgoszczy