Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Muzeum Mazurskie w Szczytnie

Noclegi w pobliżu Muzeum Mazurskiego w Szczytnie

Muzeum Mazurskie w Szczytnie

W Muzeum Mazurskim w Szczytnie zgromadzono zbiory związane z historią Mazur. Szczególnie dużo miejsca zajmują w nim eksponaty dotyczące samego Szczytna i jego najbliższych okolic. Wizyta w tym miejscu to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy chcieliby zapoznać się bliżej z historią regionu i przybliżyć sobie jego kulturę. Placówka znajduje się przy ulicy Sienkiewicza 1.

Zbiory

Na ekspozycje muzeum składają się zbiory artystyczne, etnograficzne, archeologiczne, przyrodnicze oraz numizmatyczne. Zgromadzono je w tematycznych kolekcjach prezentowanych na stałych wystawach. Wśród najciekawszych warto wymienić chociażby kolekcję eksponatów związanych z kulturą ludową Mazurów, wystawę ludowych kafli mazurskich, kolekcję mebli i tkanin związanych z regionem, a także wystawę prezentującą historię Szczytna i jego najbliższych okolic. Oprócz stałych wystaw Muzeum Mazurskie regularnie organizuje również wystawy czasowe o zróżnicowanej tematyce. Często są one efektem współpracy z innymi regionalnymi muzeami, umożliwiającej prezentację ich zbiorów w Szczytnie.

Historia

Muzeum zostało otwarte w 1925 r. Początkowo mieściło się w szczycieńskim zamku. Gromadzono w nim przede wszystkim obiekty związane z powiatem szczycieńskim. Z czasem, w miarę rozrastania się zbiorów, konieczne było znalezienie nowej lokalizacji. Ostatecznie muzeum przeniesiono w podziemia ratusza, gdzie znajduje się po dziś dzień. Obecnie stanowi ono oddział Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie.

Informacje praktyczne

Godziny otwarcia: od maja do września muzeum czynne wtorek – niedziela 9.00-17.00, od października do kwietnia wtorek – niedziela 8.00-16.00. W poniedziałki muzeum jest nieczynne.

Ceny biletów:

  • bilet normalny 7.00zł
  • bilet ulgowy 5.00zł
  • bilet rodzinny (2+1) 13.00zł
  • bilet rodzinny (2+1, 2+2, 1+3) 16.00zł
  • oprowadzanie przewodnika (dla grupy do 35 osób) 35.00zł
  • Wystawy stałe można oglądać bezpłatnie od maja do września w czwartki oraz od października do kwietnia w niedziele.

Szczegóły można znaleźć pod adresem: http://www.muzeumszczytno.art.pl/

Polecane obiekty w pobliżu Muzeum Mazurskiego w Szczytnie