Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Muzeum Historii Miasta Lublina

Noclegi w okolicy Muzeum Historii Miasta Lublina

Muzeum Historii Miasta Lublina

Miasto powstałe w VI wieku do dziś kryje wiele tajemnic. Warto je odwiedzić choć raz, by przekonać się jak magiczny jest jego klimat. Historię tego miejsca i jego mieszkańców można bliżej poznać w Muzeum Historii Miasta Lublin.

Charakterystyka muzeum

Muzeum znajduje się przy ulicy pl. Łokietka 3, jego siedzibą jest Brama Krakowska. Położenie w samym sercu miasta, tuż przy Starym Mieście i wielu innych atrakcjach znacząco wpływa na jego atrakcyjność. Siedzibą muzeum od roku 1979 jest Brama Krakowska. Wzniesiono ją po najeździe Tatarów w 1341 roku z inicjatywy Kazimierza Wielkiego. Pierwotnie pełniła funkcję obronną, a jej wygląd był stale modyfikowany. Wymuszały to również liczne klęski związane z pożarami czy też walkami zbrojnymi.

Po II wojnie światowej ponownie zajęto się pracami remontowo – konserwatorskimi. Od tego też czasu zaczęła ona funkcjonować jako placówka muzealna. Na stałe w muzeum znajdują się zabytki archeologiczne, zbiory czasopism, jednodniówek, wydawnictw okolicznościowych, plakatów czy ulotek. Wszystkie wymienione rzeczy, a także wszelaki fotografie oraz widokówki znakomicie oddają historię miasta i jego mieszkańców. Poza stałymi ekspozycjami pojawiają się w muzeum wystawy czasowe oraz wyjątkowe akcje organizowane przez jego włodarzy. Oczywiście sposób poznawania zbiorów muzeum oraz zajęcia dodatkowe są dostosowywane odpowiednio do wieku odwiedzających.

Przydatne informacje

Muzeum czynne jest według kalendarza: w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia w godzinach: 10:00 – 18:00, w okresie od 1 września do 31 maja w godzinach 10:00 – 17:00. Należy pamiętać jednak o tym, że zamknięte jest w każdy poniedziałek.

Ceny biletów wahają się od 4 zł do 12 zł za samodzielne zwiedzanie oraz od 40 zł do 110 zł za zwiedzanie z przewodnikiem. Wszystko zależy od tego, ile oddziałów muzeum oraz które wystawy zamierzamy zobaczyć. Specjalne plany zwiedzania układane są dla grup zorganizowanych.

Dokładne informacje związane z działalnością muzeum i jego aktualnymi wystawami znajdują się na: www.muzeumlubelskie.pl

Polecane obiekty w okolicy Muzeum Historii Miasta Lublina