Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Molo w Ostródzie

Noclegi w pobliżu mola w Ostródzie

Molo w Ostródzie

Jezioro Drwęckie znajdujące się w granicach Ostródy w ostatnich latach dzięki umiejętnemu połączeniu nowoczesnych rozwiązań infrastrukturalnych wkomponowanych w naturalnie urokliwe otoczenie, stało się jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w tym mieście. Jezioro można m. in. podziwiać z wybudowanego tutaj molo, będącego jednym z największych tego typu obiektów w Polsce.

Molo w Ostródzie

Ostródzkie molo należy do największych wybudowanych obiektów na wodach śródlądowych. Ma kształt litery L, a długość jego ramion wynosi 30 oraz 50 metrów. Atrakcji dodaje mu charakterystyczna ośmiokątna, drewniana altanka wybudowana nad wodą, 50 metrów w głąb Jeziora Drwęckiego. To stąd można podziwiać nastrojowe zachody słońca nad wodami jeziora, ewentualnie odpocząć na jednej z licznie usytuowanych na molo ławeczek.

Dodatkowe atrakcje

Molo to nie tylko ulubione miejsce spacerów mieszkańców Ostródy oraz odwiedzających to miasto turystów. Innym ciekawym i wartym uwagi miejscem jest otwarta w 2012 roku fontanna z pomnikiem rybaka oraz rozchodzącymi się od niej promieniście wodotryskami. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej techniki w lecie fontanna umożliwia podziwianie widowisk wodno-audiowizualnych. Wieczorne pokazy wodne w połączeniu z muzyką oraz efektami świetlnymi dają niezapomniane wrażenia.

Wieczorami w sezonie letnim drewniana konstrukcja molo tętni życiem. Organizowane są tutaj festiwale artystyczne i koncerty pozwalające w pełni docenić możliwość kontaktu z kulturą w wyjątkowo urokliwych okolicznościach natury. Dodatkowym magnesem przyciągającym tu zwiedzających są powstałe w okolicy mola i na brzegach Jeziora Drwęckiego kafejki, restauracje, tawerny czy hotele dla turystów.

W 2012 roku do użytku oddano amfiteatr pozwalający na organizowanie imprez przyciągających co roku tłumy widzów: z okazji Dnia Dziecka, Dni Morza, Dni Ostródy czy konkursu Reaggae Festiwal. Dzięki temu możliwe jest połączenie rekreacji nad wodą z aktywnościami sportowymi jak narty wodne czy kajaki na Jeziorze Drwęckim i wieczornym relaksem przy dobrej muzyce, pokazach kabaretowych lub teatralnych.

Polecane obiekty w pobliżu mola w Ostródzie