Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Lubelskiej Trasy Podziemnej

Lubelska Trasa Podziemna

Lublin to piękne miasto położone w południowo-wschodniej Polsce. Od pewnego czasu staje się coraz bardziej popularne turystycznie. Przypływ turystów do Lublina jest spowodowany nie tylko położeniem tego miasta w wyjątkowo wspaniałej przyrodniczo lokalizacji. W tym niezwykłym mieście możemy doświadczyć wielu ciekawych przeżyć, wziąć udział w wydarzeniach o charakterze kulturalnym czy sportowym, a także przyjrzeć się z bliska wielu interesującym miejscom. Jednym z ciekawszych miejsc jest Lubelska Trasa Podziemna.

Lubelskie podziemia

Lubelska Trasa Podziemna to trasa, która łączy Rynek z ulicami Starego Miasta. Ma długość 280 m. Powstała dzięki połączeniu wielu piwnic, niektóre pochodzą nawet z XVI w. Warto wybrać się na taką ciekawą wycieczkę szczególnie latem, gdy temperatura na zewnątrz jest wydoka.

Wzdłuż podziemi, którymi prowadzi trasa turystyczna można oglądać makiety związane z historią Lublina. Największą atrakcję turystyczną tego miejska stanowi ruchoma makieta dotycząca pożaru Lublina, który miał miejsce w 1719r. Ta ciekawa wizualizacja pozwala wyobrazić sobie ogrom zniszczeń, który dotknął wtedy miasto. W poniedziałki można dodatkowo uczestniczyć w specjalnie przygotowywanych inscenizacjach.

Zwiedzanie

Godziny otwarcia

W zależności od pory roku Lubelska Trasa posiada różne godziny otwarcia. Jest to związane nie tylko z dostępnością trasy, ale także z panującą w podziemiach temperaturą. Wejścia organizowane są mniej więcej raz na godzinę od 10 do 19 ( w sezonie letnim).

Bilet wstępu

Normalny bilet wstępu do Lubelskiej Trasy Podziemnej kosztuje 10 zł, ulgowy - 8zł. Dla uczniów odwiedzających to miejsce w grupie zorganizowanej przygotowano specjalny bilet edukacyjny - 7 zł. W poniedziałki, gdy w podziemiach można zobaczyć inscenizację koszt biletu zwiększa się o 2 zł.

Szczegółowe informacje na temat Lubelskiej Trasy Podziemnej, mapy podziemi i organizowanych tam wydarzeń można znaleźć na stronie: http://teatrnn.pl/podziemia/

Polecane obiekty w pobliżu Lubelskiej Trasy Podziemnej