Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Ławki Asesora w Kartuzach

Ławka Asesora w Kartuzach

Ławka asesora to interesujący punkt widokowy w kaszubskiej miejscowości znanej ze swoich tradycji, jaką są Kartuzy. Znajduje się na łagodnym, umiarkowanym wzniesieniu kilka metrów od samego brzegu jeziora Karczemnego przy ulicy Chmieleńskiej. Od wielu już lat jest miejscem chętnie odwiedzanym podczas spacerów przez turystów i miejscowych - okolicę tą upodobały sobie nie tylko zakochane pary, rodziny z małymi dziećmi, ale także osoby, które szukają ciszy i spokoju.

Najsłynniejsza ławka w Kartuzach

Ławka asesora jest świetnym miejscem do podziwiania przepięknej panoramy miasta, ale także do spokojnego wypoczynku i zadumy. Do punktu tego odwiedzających zaprowadzi wybudowana kilka lat temu promenada otaczająca brzeg jeziora. Przepiękny krajobraz już od dawna właśnie w tym miejscu podziwiany jest przez wielu ludzi. Ciekawostką jest to, że nazwę ta słynna w okolicy ławka wzięła, według opowieści przekazywanych z ust do ust, od pewnego znanego w mieście asesora, który bardzo lubił to miejsce i często do niego przychodził z zamiarem podziwiania i kontemplowania niesamowitego widoku miasta i otaczającego go przyrody. W związku z tą historią niedawno postawiono poniżej ławki pomnik upamiętniający legendarną już postać tego asesora - takim, jakim był w wyobraźni rzeźbiarza.

Choć od momentu kiedy asesor oglądał panoramę miasta po raz ostatni musiało upłynąć już wiele lat, to mimo tego widok prężnie rozwijającego się miasta i przepięknej otaczającej go przyrody nad Jeziorem Karczemnym skłania niejednego turystę czy mieszkańca do odwiedzin tego fantastycznego punktu widokowego. Najpiękniejsze krajobrazy w miejscu tym podziwiać możemy na wiosnę, gdy wszystko się zieleni lub jesienią, kiedy to z otaczających drzew sypią się na ziemię czerwone i brązowe liście. Widok jest cudowny i obecnie jest przedmiotem wielu pięknych fotografii wykonanych właśnie w tym miejscu.

Zwiedzanie

Choć Ławkę Asesora zwiedzić można o każdej porze dnia i nocy, to szczególnie poleca się wizytę tam podczas momentów wschodu i zachodu słońca. Niemniej jednak jest tam przepięknie o każdej porze.

Polecane obiekty w pobliżu Ławki Asesora w Kartuzach