Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Kościoła Św. Apostołów Piotra i Pawła w Chmielnie

Kościół Św. Apostołów Piotra i Pawła w Chmielnie

Jedną z najchętniej odwiedzanych gmin na Kaszubach jest gmina Chmielno, położona na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Przyciąga ona turystów nie tylko spokojem idealnym do letniego wypoczynku czy możliwością obcowania z naturą za pomocą przygotowanych w okolicy szlaków turystycznych. Letnicy wybierają to miejsce także ze względu na tradycje kaszubskie, unikatowe w skali kraju. Wypoczywając w Chmielnie nie można zapomnieć o zwiedzeniu jednego z największych zabytków tej miejscowości - kościoła rzymskokatolickiego pw. św. Apostołów Piotra i Pawła.

Historia kościoła

Kościół parafialny pw. św. Apostołów Piotra i Pawła jest położony przy ul. Gryfa Pomorskiego 41. Pochodzi z 1845r., a w 1887 r. został rozbudowany. Wewnątrz możemy podziwiać wyposażenie pochodzące z czasów XVI - XVIII w. Świątynię można łatwo znaleźć między innymi ze względu na pochodzącą z 1860 r. wieżę. Obiekt ten został wpisany do listy zabytków i obecnie stanowi jeden z najciekawszych atrakcji pod względem architektonicznym w Chmielnie.

Letnie koncerty muzyki klasycznej

Niedzielne msze św. w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła odbywają się o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00 (w sezonie zimowym o godz. 17.00). Przyjezdni chętnie zaglądają do tutejszego kościoła jednak nie tylko ze względu na nabożeństwa liturgiczne. Szczególnie podczas sezonu letniego można uczestniczyć tu w wyjątkowych wydarzeniach, np. letnich koncertach muzyki klasycznej. Dźwięki organów, saksofonu czy innych instrumentów to wyjątkowa okazja do relaksu dla miłośników tego gatunku muzyki. Nic więc dziwnego, że na organizowane w kościele św. Piotra i Pawła koncerty przychodzi nie tylko wielu mieszkańców, ale także przyjezdnych. Szczegółowe informacje można znaleźć na http://parafiachmielno.pl/

Polecane obiekty w pobliżu Kościoła Św. Apostołów Piotra i Pawła w Chmielnie