Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu szlaków turystycznych w Brennej

Szlaki turystyczne z Brennej

Brenna to malownicza wioska, która jest celem turystów z całej Polski i zza granicy. Miejscowość leży w województwie śląskim, na terenie Śląska Cieszyńskiego. Jej największym atutem jest lokalizacja w Beskidzie Śląskim. Brenna jest miejscowością, w której nie brakuje atrakcji turystycznych, znaleźć tu można kilka ciekawych zabytków historycznych i miejsc, gdzie można odpocząć na łonie natury. Jednak jedną z największych atrakcji tego regionu są szlaki turystyczne.

Wędrówki po okolicy

W Brennej można spotkać szlaki turystyczne piesze, rowerowe oraz konne, każdy więc może znaleźć tu dla siebie coś, co go interesuje. Zarówno rowery jak i konie, można wypożyczyć w okolicznych wypożyczalniach sprzętu rowerowego i stadninach koni. Szlaki te są dosyć łatwo dostępne, nie są zbyt niebezpieczne, dlatego można je też przebywać z dziećmi i osobami starszymi. Spacerując szlakami turystycznymi Brennej, można podziwiać niezapomniane widoki okolicznych gór i krajobrazów. Szczególnie krajobraz ze szczytów gór jest wyjątkowo piękny i zapada w pamięć turysów. Wszystkie trasy zostały wytyczone przez PTTK, przejście niektórych szlaków trwa zaledwie 15 min, innych zaś aż 3 godziny.

Szlaki piesze

Do najciekawszych szlaków turystycznych, które można przemierzyć na piechotę w okolicy Brennej, należą: Bajkowy Szlak Utopca, Szlak Myśliwski oraz Szlak Wspomnień. Bajkowy Szlak Utopca ma następującą trasę: Brenna Centrum - Dolina Hołcyna - Grabowa - Brenna Leśnica. Przejście całego szlaku zajmuje około 2-2,5 godziny i ma on długość ok. 8 km. Trasa ta jest bardzo urozmaicona i ciekawa, spaceruje się zarówno trasą utwardzoną, jak i pomiędzy drzewami, po łąkach i polanach. W czasie tej drogi można poznać ciekawą historię Utopca - Gazdy Brennicy. Szlak Myśliwski to trasa Brenna Spalona - Dworek Myśliwski - Czupel. Jej przejście trwa około godziny. Na szlaku można poznać bliżej kulturę myśliwską i łowiecką, przyjrzeć się pięknej przyrodzie i ciekawym zwierzętom. Szlak Wspomnień (Brenna Bukowa - Krzyż Zakochanych - Brenna Lachy) ma 3,5 km i jego przejście trwa około godziny.

Polecane obiekty w pobliżu szlaków turystycznych w Brennej