Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Kościół Św. Jakuba Apostoła w Szczecinie

Noclegi w pobliżu Kościoła Św. Jakuba Apostoła w Szczecinie

Kościół Św. Jakuba Apostoła w Szczecinie

Wakacje sprzyjają wyjazdom nad morze. Jednym z atrakcyjnych kierunków w województwie zachodniopomorskim jest Szczecin. Miejscowość pełna atrakcji i zabytkowych budowli, z każdym rokiem przyciąga coraz więcej turystów i mimo, że nie posiada bezpośredniego dostępu do morza to ilość akwenów wodnych, rekompensuje tę stratę.

Piękno szczecińskiej architektury

W Szczecinie znaleźć możemy kilka wyjątkowych miejsc, których piękno na długo zapadnie w naszej pamięci. Istnieje jednak jeden szczególny punkt, który musi się znaleźć w planie naszego zwiedzania. Mowa tu oczywiście o Bazylice archikatedralnej pod wezwaniem Św. Jakuba. Świątynia zlokalizowana jest na starym mieście przy ulicy Św. Jakuba. Miejsce codziennie odwiedzane przez tysiące osób, doceniane jest nie tylko za swoje piękno, ale i ciekawą historię.

Historia Bazyliki Św. Jakuba

Historia tego miejsca sięga roku 1187, kiedy to w tym miejscu zbudowano pierwszą świątynię. Przez wieki rozbudowywana, remontowana i odbudowywana po pożarach, zniszczeniach wojennych, swój obecny rozmach zyskała w 1974 roku. W 1983 papież Jan Paweł II podniósł jej rangę do roli bazyliki. Wnętrze świątyni skrywa wyjątkowe artefakty, między innymi niesamowity stół ołtarzowy, piękny tryptyk i zachwycające prezbiterium. Można tu znaleźć również genialnie rozbrzmiewające organy, które poświęcone zostały w 2008 roku.

Warto pamiętać, że to właśnie w tym miejscu spoczęły szczątki książąt pomorskich, które obecnie znajdują się w Muzeum Zamku Książąt Pomorskich. Nadal można odwiedzić miejsce spoczynku Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego Arcybiskupa Marian Przykucki. Jego krypta znajduje się w jednej z bocznych kaplic dostępnych dla odwiedzających. Wewnątrz Bazyliki znajduje się również wiele tablic pamiątkowych i innych reliktów przeszłości.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: http://www.katedra.szczecin.pl/

Polecane obiekty w pobliżu Kościoła Św. Jakuba Apostoła w Szczecinie