Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Przystań rybacka w Stegnie

Noclegi w pobliżu Przystani rybackiej w Stegnie

Przystań rybacka w Stegnie

Stegna to jedna z popularniejszych w województwie pomorskim wsi o charakterze typowo turystycznym. Prawdziwe oblężenie turystyczne ta miejscowość przeżywa latem z uwagi na obecność kąpieliska i plaży, na której można naprawdę odpocząć. Oprócz tego ta mała miejscowość dysponuje wyjątkowym miejscem, którym jest przystań rybacka.

Połączenie tradycji ze współczesnością

Jedną z najchętniej odwiedzanych przez turystów atrakcji Stegny jest przystań rybacka. Jest zlokalizowana na plaży Zatoki Gdańskiej - można dojść do niej przez ul. Morską. W tym miejscu możemy podziwiać nie tylko statki i kutry wyciągnięte z wody, ale także spróbować wyjątkowych przysmaków - świeżo złowionych ryb. Znajduje się tu bowiem wędzarnia ryb. Prowadzona jest sprzedaż nie tylko wędzonych, ale i świeżych ryb, których przygotowanie dostarczy na pewno wielu niezapomnianych wrażeń.

Ta spokojna miejscowość turystyczna to idealny sposób na wypoczynek dla turystów spragnionych relaksu na łonie natury. Wizyta w przystani powinna być obowiązkowym elementem każdej wycieczki do Stegny. Tutejsze łodzie wprawią w zachwyt przede wszystkim najmłodszych turystów, jednak będzie to doskonała okazja do poznania kultury tutejszej społeczności również dla dorosłych turystów. W tej okolicy znajduje się również budynek łasztowni. Można więc zapoznać się z tradycją połowów w tych okolicach, a przyjaźnie nastawieni do turystów rybacy z pewnością rozwieją nasze wątpliwości w tym temacie.

Spokojne miejsce na wypoczynek

W związku z tym, że przystań należy do tutejszej plaży, turyści zaglądają tu nadzwyczaj często. Szczególnie warto wybrać się tam jednak w wakacje, gdyż to właśnie wtedy pogoda zwykle najbardziej sprzyja połowom i wypoczynkowi na plaży. Wybierając się w to miejsce warto jednak zabrać ze sobą trochę pieniędzy - kto wie, może akurat trafi się możliwość zakupu świeżo złowionych ryb? Przybywający do Stegny turyści bardzo chwalą sobie ryby pochodzące z tutejszej przystani. Stanowią one nie tylko świetny pomysł na obiad, ale także doskonałą pamiątkę, którą możemy zabrać do domu. Warto więc wybrać się do przystani także wtedy, gdy już żegnamy się ze Stegną.

Dostępność miejsca

Przystań w Stegnie można odwiedzać codziennie a wstęp jest całkowicie bezpłatny. Każdy może znaleźć się w tym pięknym i wyjątkowym nadmorskim miejscu. Ta atrakcja z pewnością pozostawi miłe wspomnienia.

Polecane obiekty w pobliżu Przystani rybackiej w Stegnie