Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Kaplica Świętej Trójcy w Lublinie

Noclegi w pobliżu Kaplicy Świętej Trójcy w Lublinie

Kaplica Świętej Trójcy w Lublinie

Lublina zyskuje sławę nie tylko dzięki ciekawym wydarzeniom o charakterze kulturalnym czy sportowym. Wielu turystów przykłada sporą wagę do zabytków miejsca, które odwiedza, a trzeba przyznać, że ciekawych miejsc w Lublinie nie brakuje. Jednym z nich jest wyjątkowa Kaplica Trójcy Świętej.

Historia Kaplicy Zamkowej

Pomimo, że Kaplica Trójcy Świętej zwana również także Kaplicą Zamkową to miejsce kultu religijnego, chętnie zaglądają tu nie tylko pielgrzymi. Znajdująca się na dziedzińcu zamkowym (ul. Zamkowa 9) Kaplica ma bowiem olbrzymie znaczenie historyczne i architektoniczne. Najprawdopodobniej powstała jeszcze przed rokiem 1327, gdyż pierwsze wzmianki o tym miejscu datuje się już wcześniej. Ma charakter gotycki, a jej wnętrze pokrywają imponujące freski wykonane w XV w.

Kaplica Trójcy Świętej ma duże znaczenie historyczne przede wszystkim ze względu na to, że była świadkiem niezwykle ważnych wydarzeń w historii naszego narodu takich, jak podpisanie aktu Unii Lubelskiej w 1569 r. Na początku XIX w. pełniła z kolei funkcję więzienia. Malowidła zostały wtedy zatynkowane i odkryto je ponownie dopiero w 1899 r. Obecnie Kaplica Trójcy Świętej stanowi często odwiedzany obiekt przez znawców sztuki z całego świata.

Podstawowe informacje dla zwiedzających

W okresie od 15 marca do 30 kwietnia Kaplicę można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 16.30. W okresie od 1 maja do 31 sierpnia jest to możliwe od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 17.30, a pomiędzy 1 września a 14 marca zwiedzanie odbywa się od wtorku do niedzieli w godz. 9.00 - 16.30. Jednorazowo w Kaplicy Trójcy Świętej może przebywać 30 osób. Przed wybraniem się do Kaplicy trzeba pamiętać, że wcześniejsza rezerwacja jest obowiązkowa.

Bilet normalny do Kaplicy kosztuje 12 zł, a ulgowy 10zł. Dodatkowej opłacie podlega wstęp do Lapidarium. W sprzedaży dostępne są także bilety dla grup zorganizowanych. Więcej informacji o Kaplicy Trójcy Świętej można znaleźć na stronie Muzeum Lubelskiego: http://www.muzeumlubelskie.pl

Polecane obiekty w pobliżu Kaplicy Świętej Trójcy w Lublinie