Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Fontanny Multimedialnej w Lublinie

Fontanna Multimedialna w Lublinie

Fontanna multimedialna w Lublinie jest najmłodszym tego rodzaju obiektem w całej Polsce. Powstała na odnowionym słynnym placu Litewskim. Fontanna ma kształt liścia, który jest przedzielony groblą. Podczas specjalnych widowisk wykorzystywane są najróżniejsze elementy, między innymi lasery, dźwięk, światło, obraz oraz oczywiście woda.

Parametry fontanny

Lubelska fontanna multimedialna jest jedną z najnowocześniejszych fontann nie tylko w kraju, ale i całej Europie. Kompleks składa się z dziewięciu wodotrysków. Fontanna posiada siedem zdrojów na nowej części tego deptaka, a także fontannę spiralną i główną – multimedialną. Multimedialna fontanna jest wyposażona w 227 dysz. Z kolei w podziemiach mieści się maszynownia, która pozwala sterować całym systemem fontanny. Plac Litewski po odnowieniu zyskał nawierzchnię, którą zbudowano z ponad 20 tysięcy metrów kwadratowych kamieni. Powstało także wiele miejsc siedzących, np. ławki, siedziska, które łącznie mogą pomieścić około 650 osób.

Historia

Dwa pierwsze pokazy miały miejsce w połowie czerwca 2017 roku. Przedstawiono wówczas między innymi widowisko "Sen o Mieście", który trwa 20 minut i nawiązuje do teatralnego spektaklu wyreżyserowanego przez Janusza Opryńskiego. Produkcja ta zaprezentowana była we Wrocławiu podczas Europejskiej Stolicy Kultury 2016 r. "Sen o Mieście" to inscenizacja, która skupia się na najważniejszych momentach w historii miasta.

Drugi pokaz, który odbył się podczas inauguracji zatytułowany jest "Wydarzenia Kulturalne". Inscenizacja ta to prezentacja najważniejszych wydarzeń kulturalnych oraz festiwali w historii Lublina z okazji 700-lecia jego istnienia. Koszt budowy tej unikalnej multimedialnej fontanny wyniósł 15 milionów złotych, a łączny koszt związany z przebudową placu Litewskiego to 49 milionów złotych.

Informacje dla turystów

Fontanna jest czynna codziennie od godziny 8.00 do 23.00. Pokazy specjalne odbywają się według podawanych wcześniej harmonogramów. Szczegóły można poczytać na stronie http://fontanna-multimedialna.pl/lublin/

Polecane obiekty w okolicy Fontanny Multimedialnej w Lublinie