Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy

Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy

Jednym z chętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w województwie kujawsko - pomorskim jest Bydgoszcz. To przepiękne miasto ma niezwykle bogatą historię i tradycję, a przyjezdni mogą oglądać tu wiele ciekawych pod względem architektonicznym czy kulturalnym miejsc. Wyjątkowym zainteresowanie wśród mieszkańców i turystów cieszy się park Myślęcinek.

Odpoczynek na łonie przyrody

Park Kultury i Wypoczynku Myślęcinek to jedno z najczęściej wybieranych przez mieszkańców tego miasta miejsc do odpoczynku. Leśny Park Kultury i Wypoczynku jest zlokalizowany w odległości 5 km od ścisłego centrum Bydgoszczy. Można do niego dotrzeć kierując się na północ miasta. Na turystów czeka w tym miejscu przede wszystkim przyroda. Do tego leśnego kompleksu należy aż 830 hektarów. Jest to obszar chroniony – pewien rewir tego parku znajduje się w Parku Krajobrazowym Doliny Dolnej Wisły, a pozostała część na Obszarze Chronionego Krajobrazu Północnego Pasa Rekreacyjnego Miasta Bydgoszczy.

Znajdziemy tu zatem unikatowe gatunki bydgoskiej flory i fauny. Turyści i mieszkańcy Bydgoszczy chętnie odwiedzają to miejsce – można znaleźć tu m.in. Górę Myślęcińską, z której roztacza się przepiękny widok. Myślęcinek to nie tylko miejsce, w którym można wypocząć na łonie natury. Znajdziemy tu także wiele innych atrakcji. Warto zwrócić uwagę między innymi na Ogród Fauny Polskiej, który z pewnością przypadnie do gustu przede wszystkim najmłodszym. Oprócz miejscowego ogrodu zoologicznego znajduje się tu Ogród Botaniczny czy Ośrodek Rekreacji Konnej. Znajdziemy tu także wiele ciekawych ścieżek dydaktycznych. Ponadto, w sezonie letnim organizowanych jest tu wiele ciekawych wydarzeń o charakterze sportowym i kulturalnym.

Godziny otwarcia

Leśny Park Kultury i Wypoczynku Myślęcinek jest otwarty codziennie od godz. 10:00 do 19:00. Wstęp na teren parku jest bezpłatny - bilety wstępu obowiązują jedynie w takie miejsca, jak Ogród Botaniczny, Park Linowy, Park Rozrywki czy Ogród Fauny Polskiej.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat atrakcji bydgoskiego Parku Kultury i Wypoczynku - zajrzyj na stronę http://www.myslecinek.pl.

Polecane obiekty w pobliżu Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy