Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Jeziora Sarbsko

Jezioro Sarbsko

Wakacje spędzane nad jeziorem to świetna alternatywa dla zatłoczonych bałtyckich plaż i morza, które nie zawsze daje odpowiednie warunki do kąpieli. Nic więc dziwnego, że nad jeziora wybiera się coraz więcej Polaków. Są jednak miejsca takie jak Nowęcin, które leżą nie tylko nad jeziorem, ale i w bezpośredniej bliskości Bałtyku.

Położenie jeziora

Tym jeziorem leżącym koło Nowęcina jest Sarbsko – niewielki zbiornik wodny o jednolitej linii brzegowej, doskonale nadający się do kąpieli oraz spędzania czasu na piaszczystej plaży. Turyści nocujący w Nowęcinie mają więc do wyboru albo skorzystać z uroków spokojnego jeziora albo przejść lub przejechać niespełna półtora kilometra dalej i korzystać z możliwości, jaką dają morskie fale Bałtyku. Jezioro Sarbsko należy do jezior przybrzeżnych, pochodzących jeszcze z czasów polodowcowych, które wykształciły się w naturalnych zagłębieniach terenu.

Jezioro położone jest na terenie Wybrzeża Słowińskiego i Słowińskiego Parku Narodowego, dlatego pod względem prawnym podlega częściowej ochronie. Jest stosunkowo niewielkie, liczy nieco ponad 6,5 kilometra długości, natomiast w najszerszym miejscu dochodzi do 1,2 kilometra. Świetnie nadaje się więc do wypraw kajakowych i wycieczek łodziami lub rowerami wodnymi. Jego powierzchnia to ponad 651 hektarów, a maksymalna głębokość sięga 3,2 metra. Sarbsko jest jeziorem ze stałym dopływem wody z rzeki Chełst, dlatego cechuje się stosunkowo wysokim poziomem czystości.

Turystyka

Wokół jeziora działa silnie rozwinięcia sieć turystyczna, zwłaszcza we wsi Nowęcin, którą charakteryzuje spokojna i cicha okolica. Teren jest zalesiony, położony z dala od głównych dróg, dlatego idealnie nadaje się na wakacyjny wypoczynek dla osób, które chcą odpocząć od miejskich hałasów. Turyści mogą korzystać z dostępu do jeziora, z czystych i piaszczystych plaż oraz bardzo łagodnego zejścia do wody, bez żadnych gwałtownych uskoków. Przy plażach działają ogródki piwne, można wypożyczyć również sprzęt wodny, kajaki, rowery, łodzie albo przepłynąć się żaglówką. Do dyspozycji turystów jest także położona w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora stadnina koni. Ze względu na położenie jeziora na terenie parku narodowego możliwość wędkowania jest znacznie ograniczona i podlega ścisłym restrykcjom.

Polecane obiekty w okolicy Jeziora Sarbsko