Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Łeba Parku

Łeba Park

Bałtyk to nie jedyna atrakcja turystyczna na północy kraju. W niewielkiej miejscowości Nowęcin koło Łeby w województwie pomorskim swoimi atrakcjami zadziwia nietypowy park. Łeba Park to park jurajski o powierzchni 20 ha, którego główną atrakcją są figury dinozaurów w skali 1:1.

Nie tylko dinozaury

Fascynująca podróż do przeszłości możliwa jest właśnie dzięki Łeba Park. Ponad 100 trójwymiarowych figur przedstawiających dinozaury z różnych okresów to jedna z głównych atrakcji parku. Największa mierzy 45 metrów. Podziwiać można wiele gatunków wymarłych gadów, zarówno roślinożernych jak i mięsożernych. W ofercie oczywiście nie mogło zabraknąć tyranozaura. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że wygląd dinozaurów był konsultowany ze specjalistami. Detale figur oraz otaczające środowisko zostały odtworzone z dużą precyzją. Poza niesamowitymi dinozaurami w parku są także inne atrakcje. Zamek strachu zaprasza do swoich komnat wielbicieli dreszczy na skórze. Do wyboru są dwie trasy: Show oraz Extreme. Do całej palety atrakcji z pewnością zaliczyć można tratwy wodne oraz warsztaty rzemiosła. Pociechy będą mogły nie tylko doznać emocji w postaci zwiedzania, ale także sprawdzić swoje zdolności manualne i wzbogacić się o kolejne. Warsztaty rzemiosła proponują lepie w glinie, malowanie piaskiem czy robienie indiańskich amuletów.

Aktywna zabawa

Łeba Park to przede wszystkim wielkie emocje skumulowane na dinozaurach i innych atrakcjach z przeszłości. Jednak świat parku nie kończy się tylko na statycznym zwiedzaniu i podziwianiu. Nie ma nic cenniejszego dla dziecka, jak możliwość uczestnictwa w wydarzeniu w sposób aktywny. Bezsprzecznie taką możliwość daje wioska indiańska. Dzieci będą mogły sprawdzić, jak się mieszka w tipi, postrzelać z łuku i wiatrówki. W parku można zostać także piratem i otrzymać certyfikat przynależności do pirackiej hordy. Podczas tej zabawy dzieci będą mogły usłyszeć wystrzały armatnie, łowić ryby oraz toczyć beczki.

Kiedy i jak?

Łeba Park jest czynny od 15 kwietni do 1 października w godzinach od 9: 00 do 17: 00, a w okresie letnim od 9: 00 do 19: 00. W cenie biletu zawarte są wszystkie atrakcje parku.

Więcej informacji znaleźć można na www.lebapark.pl

Polecane obiekty w okolicy Łeba Parku