Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu ExploraPark Parku Nauki i Techniki w Wałbrzychu

ExploraPark Park Nauki i Techniki w Wałbrzychu

Wałbrzych to jedno z ciekawszych polskich miast, w którym na turystów czeka wiele interesujących atrakcji, a największą z nich jest ExploraPark, czyli Park Nauki i Techniki. Zespół edukacyjnych wystaw interaktywnych został stworzony przez Instytut Badań Kompetencji w Wałbrzychu, a celem powstałych wystaw jest spopularyzowanie wiedzy oraz myśli technicznej. Instytucja mieści się pod adresem Stanisława Moniuszki 66.

Odkrywając świat nauki

W parku króluje przede wszystkim matematyka oraz różnego rodzaju gry i zadania logiczne, które powinny sprawić frajdę zarówno tym mniejszym, jak i większym turystom. Najciekawsze w tym miejscu jest to, iż można w nim przeprowadzać wiele eksperymentów, które pomagają odkryć fascynujący świat nauki. W parku można liczyć na pomoc pracowników obiektu, którzy pomagają dopasować zadania zarówno do poziomu wiedzy, jak i umiejętności każdej osoby, a w razie napotkania jakichś problemów naprowadzają każdą osobę na odpowiednie rozwiązanie danego zadania.

W ExploraParku swoje umiejętności oraz posiadaną wiedzę mogą sprawdzić zarówno dzieci w wieku szkolnym, jak i dorośli. Wycieczka do tego parku to świetne uzupełnienie szkolnych zajęć, ponieważ w wyposażeniu obiektu znajdują się sprzęty, które w większości placówek oświatowych są niedostępne. W Centrum można rozwiązywać różnego rodzaju łamigłówki, budować konstrukcje z klocków, a na zwolenników nowoczesnych technologii czeka kilka stanowisk z grami matematycznymi.

Do parku można przyjechać nie tylko indywidualnie, ale również w zorganizowanych grupach, dla których została przygotowana bardzo bogata oferta. Poprzez świetną zabawę można w tym miejscu pogłębić swoją wiedzę. Dla grup szkolnych w ExploraParku organizowane są specjalne zajęcia trwające około 105 minut, z czego część stanowi przedstawienie i objaśnienie danego problemu lub pojęcia, a część to przygotowanie grupy do interaktywnej nauki poprzez zabawę. W Parku Nauki i Techniki organizowane są ponadto szkolenia na zróżnicowane tematy dla dyrektorów i nauczycieli szkół, jednak w placówce można również urządzić urodziny, które z pewnością pozostaną w pamięci na wiele bardzo długich lat.

Informacje dla zwiedzających

Godziny otwarcia:

  • poniedziałek-piątek 9:00 – 16:00
  • sobota-niedziela 10:00 – 18:00

Ceny biletów: normalny 17 zł, ulgowy 16 zł. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej parku pod adresem www.explorapark.pl/

Polecane obiekty w pobliżu ExploraPark Parku Nauki i Techniki w Wałbrzychu