Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Domu Tkacza w Bielsku Białej

Dom Tkacza w Bielsku Białej

Bielsko-Biała to ciekawa i piękna miejscowość, którą warto odwiedzić z wielu powodów. Jednym z nich jest wybitna historia związana z tym miejscem. Można się z nią zapoznać w jednym z kilku punktów muzealnych w mieście. Tak spędzony urlop z pewnością zaliczymy do udanych. Muzea w Bielsku rozlokowane są w strategicznych i malowniczych miejscach, takich jak zamek Książąt Sułkowskich czy Dom Tkacza.

Warsztat sukienniczy

Dom Tkacza położony jest przy ulicy Sobieskiego na Górnym Przedmieściu Bielsko Białej. Tu zrekonstruowano XVIII wieczny dom i warsztat sukienniczy oraz zgromadzono wiele wyjątkowych eksponatów związanych z tym zagadnieniem. Miejsce polecane jest nie tylko pasjonatom, choć dla nich znajdą się tu prawdziwe perełki. Dom Tkacza założony został w roku 1992 i od tego czasu prężnie rozwija swoje ekspozycje. Z każdym rokiem też zyskuje coraz większą popularność wśród zwiedzających, którzy chętnie wracają w to miejsce.

Ciekawski w Domu Tkacza

Muzeum utrzymane jest w oryginalnym charakterze XVIII wiecznego warsztatu tkackiego. Znaleźć tu można prawdziwe perełki z tego okresu. Zaprezentowano tu cześć mieszkalną, która prezentuje warunki, w jakich mieszkali mistrzowie tkactwa na przełomie XIX i XX wieku. Szczególną uwagę należy tu zwrócić na krosno, które zajmuje większą część budynku i jest sprawne po dziś dzień. Warto pamiętać o salonie gospodarczym, w którym znajdują się wyjątkowe okazy mebli z fornirowaniami. Tu także podziwiać można wybitne drzeworyty, które zdobią sień. Taka ekspozycja z każdym rokiem zyskuje kolejne elementy, które uzupełniają działalność czeladniczą. Można znaleźć tu liczne motowidła i kołowrotki, a także przedmioty codziennego użytku.<.p>

Godziny otwarcia

  • poniedziałek Zamknięte
  • wtorek 09:00–15:00
  • środa 09:00–16:00
  • czwartek 09:00–16:00
  • piątek 09:00–16:00
  • sobota 09:00–15:00
  • niedziela 10:00-18:00

Więcej informacji pod adresem: https://muzeum.bielsko.pl/pl/historia-muzeum-dom-tkacza

Polecane obiekty w pobliżu Domu Tkacza w Bielsku Białej