Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej

Noclegi w okolicy Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej

Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej

Województwo śląskie bywa celem podroży wielu z nas. Czy to prywatnie, czy służbowo, bywając w Bielsku-Białej mamy okazje spędzić czas miło i ciekawie. Ten czas sprzyja zwłaszcza zwiedzaniu, a jest co zwiedzać. Znajduje się tu bowiem kilka wyjątkowych obiektów, które obowiązkowo należy wpisać na naszą listę. Dzięki temu nie tylko wartościowo spędzimy czas, urozmaicimy wyprawę, ale i poznamy istotną część historii miasta. Szczególnie warto zajrzeć do Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej.

Historyczne eksponaty w Bielsku – Białej

Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej znajduje się w Zamku Książąt Sułkowskich. Jego historia sięga początków wieku XX, kiedy to ówczesne władze miejskie przykładały dużą wagę do organizacji ekspozycji związanych z przeszłością regionu. Wówczas jednak istniały tu dwie odrębne placówki – Muzeum Miejskie w Bielsku i Muzeum w Białej. W roku 1903 zorganizowano na tych terenach zbiórkę pamiątek historycznych i właśnie w ten sposób zdobyto pierwsze eksponaty. Okres międzywojenny przyniósł muzeum ogromny sukces, gdyż stało się ono jedną z trzech największych placówek tego typu na śląsku. Późniejsze działania hitlerowców spowodowały połączenie obu skansenów, po to by w końcu stanąć pod sztandarem Muzeum Historycznego w Bielsku – Białej. W roku 1947 po burzliwych czasach reaktywowano działania placówki, która znów otwarta została dla zwiedzających. Warto zaznaczyć, że znajduje się tu także oddział włókiennictwa i techniki.

Informacje dla turystów

Muzeum to dokonały przystanek dla zorganizowanych wycieczek szkolnych, jak i indywidualnych turystów, którzy mogą cieszyć się nie tylko wyjątkowymi eksponatami, ale i pięknem budowli, w której funkcjonuje muzeum. Warto podkreślić, że znajomość tak wybitej przeszłości Śląska, jak i innych jego atrakcji, sprawi, że nie będzie mowy o nudzie. Każdy, kto zdecyduje się na wyprawę do muzeum, zaliczy ją do udanych. Dodatkowe informacje dotyczące aktualnych wystaw, dostępne są na stronie internetowej pod adresem https://muzeum.bielsko.pl/pl/strona_glowna.

Godziny otwarcia:

  • poniedziałek Zamknięte
  • wtorek 09:00–15:00
  • środa 09:00–16:00
  • czwartek 09:00–16:00
  • piątek 09:00–16:00
  • sobota 09:00–15:00
  • niedziela 10:00-18:00

Polecane obiekty w okolicy Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej