Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Muzeum Fauny i Flory Morskiej w Bielsku-Białej

Muzeum Fauny i Flory Morskiej w Bielsku-Białej

Podbeskidzie to bardzo ciekawa kraina, gdzie przez cały rok czekają na turystów liczne atrakcje. Bardzo popularnym punktem wycieczek jest dzisiaj Muzeum Fauny i Flory Morskiej oraz Śródlądowej w Bielsku Białej. To ciekawe miejsce, które może zaskoczyć swoją różnorodną zawartością eksponatów niejednego turystę.

Położenie

Muzeum znajduje się na południowy zachód od centrum Bielska-Białej, tuż za jej granicami na terenie Jaworza. Jadąc od centrum należy się kierować w kierunku Wapienicy, gdzie dostać się też można z trasy szybkiego ruchu S52. Tam trzeba znaleźć skrzyżowanie z ulicą Jaworzańską, która prowadzi praktycznie aż do muzeum, bowiem kilkaset metrów przed budynkiem przemienia się w ulicę Wapienicką. Przy muzeum znajduje się budynek szkoły, gdzie można za drobną opłatą zostawić samochód.

Historia

W budynku obok dawnego gimnazjum już od lat 60 ub. stulecia gromadzone były zbiory związane z florą i fauną morską. Wszystko to za sprawą bosmana z Jaworza – Erwina Pasternego. Przez lata po zbiorach oprowadzali uczniowie ze szkolnego koła Ligi Morskiej i Rzecznej. W ostatnich latach udało się jednak zrealizować pomysł urzędników. Uzyskano dofinansowanie unijne na budynek w kształcie zbliżonym do dziobu okrętu. Wewnątrz urządzono piękne wystawy, gdzie oglądać można zarówno stare, jak i nowsze eksponaty.

Ekspozycje

Cały budynek zaaranżowano w stylu morskim. Przeważają więc odcienie niebieskiego, a na ścianach znajdują się liny rybackie czy kotwice. Ekspozycja przedstawiana jest w dużej sali wystawienniczej, w której znajdują się m.in. dwa akwaria. W niej żyją zarówno mniejsze i większe gatunki ryb, a także inne stworzenia występujące obecnie w Bałtyku oraz w polskich rzekach. W budynku znajduje się również sala wykładowa, gdzie często odbywają się różne prelekcje. Podczas nich można poszerzyć swoją wiedzę na temat organizmów żyjących w rzekach i w Bałtyku.

Zwiedzanie

Godziny otwarcia: wtorek-piątek 9:00-15:00, sobota-niedziela 13:00-18:00. Ceny biletów: normalny – 5 zł, ulgowy – 4 zł. We wtorki indywidualni turyści mogą zwiedzić wystawę za darmo. Szczegóły można znaleźć na stronie: http://www.muzeum.jaworze.pl/

Polecane obiekty w pobliżu Muzeum Fauny i Flory Morskiej w Bielsku-Białej


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!