Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Doliny Trzech Stawów w Katowicach

Dolina Trzech Stawów w Katowicach

Dolina Trzech Stawów stanowi część Katowickiego Parku Leśnego. Największą atrakcją tego miejsca są przemysłowe wyrobiska wypełnione wodą, które doskonale nadają się do rekreacji i uprawiania sportów wodnych. Dolina położona jest w pobliżu osiedla Ignacego Paderewskiego i zajmuje obszar około 65 hektarów.

Sport i rekreacja

Na terenie doliny znajdują się wiele zbiorników wodnych, które łącznie mają bardzo dużą powierzchnię. Największą wartość pod względem rekreacji ma tzw. Staw Drugi oraz Staw Łąka. Jest to idealne miejsce dla miłośników sportów wodnych, ponieważ działa tutaj przystań wodna, wyposażona między innymi w kajaki, łódki, rowery wodne oraz deski surfingowe. Przystań znajduje się przy campingu MOSiR. Zwolennicy aktywnego wypoczynku mogą także zainteresować się działalnością Uczniowskiego Klubu Sportowego "4", który ma własną Sekcję Kajakową zlokalizowaną przy Stawie Drugim.

Dużą atrakcją jest również dostępna trasa rowerowo-rolkowa, która cieszy się opinią najlepszej w kraju. O jej jakości świadczy fakt, że zorganizowano tutaj zawody Pucharu Polski we wrotkarstwie szybkim. W pobliżu znajduje się lotnisko Muchowiec wraz z siedzibą Aeroklubu Śląskiego. Dolina Trzech Stawów to także popularne kąpielisko często odwiedzane przez mieszkańców miasta.

Imprezy kulturalne

Dolina Trzech Stawów w Katowicach to miejsce znane fanom dobrej muzyki. Obywa się tutaj wiele imprez, w tym plenerowy festiwal „Soundtropolis” popularny wśród wielbicieli techno. Dolina przyciąga także fanów rocka, którzy przyjeżdżają na OFF Festiwal.

Wartość przyrodnicza

Chociaż dolina jest położona w bezpośrednim sąsiedztwie terenów silnie zurbanizowanych, stanowi obszar o dużym znaczeniu pod względem przyrodniczym. Występuje tutaj kilka gatunków chronionych roślin oraz płazów. Akweny są zarybione, więc wędkarze mogą liczyć na udane połowy. W zbiornikach żyją dorodne leszcze i karpie.

Wodny Plac Zabaw

Na terenie doliny stworzono Wodny Plac Zabaw dla dzieci, który wyposażony jest w kolorowe urządzenia do zabawy z wodą. Na najmłodszych czekają na przykład fontanny, dysze i tryskacze, gejzery ziemne, wodne owady, armatka wodna i wiele innych atrakcji.

Polecane obiekty w okolicy Doliny Trzech Stawów w Katowicach