Ośrodek Wypoczynkowy Sosenka

widok
Kontakt: Centrum Informacji Meteor,
czynne w dni robocze: 8.00 - 16.00
708 477 500, 708 477 507
(cena za minutę połączenia 2,58 zł brutto)
tel. kom. 692 066 942
adres
ul. Raczyńskiego, Zaniemyśl, wielkopolskie
za nocleg od
50 PLN
liczba miejsc
60

O nas

Zaniemyśl to niewielka wieś położona 40 km od Poznania. Znajduje się w nim Ośrodek Wypoczynkowy Sosenka. Leży bezpośrednio nad Jeziorem Raczyńskim. Najbliższa okolica to las sosnowy i inne tereny zielone. Ośrodek położony jest na obrzeżach wsi dzięki czemu wakacje tutaj są spokojne i pełne relaksu. Jezioro posiada liczne plaże. Na jego środku znajduje się Wyspa Edwarda, na której zbudowany został Dom Szwajcarski, dzisiaj pełniący funkcję turystyczną. Na wyspę można dostać się przy pomocy promu. Warto skorzystać także z możliwości poznania okolicy z perspektywy kolejki wąskotorowej. Najlepszym okresem do odwiedzenia Zaniemyśla jest lipiec. Wtedy odbywają się tutaj Zaniemyskie Bitwy Morskie, które mają tradycję niemal dwustuletnią. Zainicjowane przez hrabiego Edwarda Raczyńskiego odbywają się dzisiaj w formie koncertów muzycznych gwiazd polskiej piosenki, zabaw i gier dla dzieci, festynu. Ośrodek Sosenka jest otoczony lasem sosnowym. Znajduje się tuż przy brzegu jeziora. Do dyspozycji gości jest plaża z wygodnym dojściem do jeziora i pomost. W najbliższej okolicy możemy skorzystać także z ofert wypożyczalni sprzętu wodnego i kortów tenisowych. 10 km dalej pojeździmy konno w miejscowej stadninie koni. Ośrodek otoczony jest płotem, jest to doskonałe miejsce do wypoczynku rodzin z dziećmi, miejsce jest bezpieczne i dostosowane dla najmłodszych. Dla najmłodszych na terenie znajduje się plac zabaw. W ośrodku funkcjonuje sklep spożywczy otwarty także w weekendy. Zakwaterowanie jest oferowane w domkach/apartamentach dwu i czteroosobowych. Każdy domek posiada aneks kuchenny, łazienkę i taras. Domki są wyposażone w podstawowe sprzęty. Istnieje możliwość skorzystania z cateringu. Goście otrzymują dostęp do bezpłatnego, bezprzewodowego internetu oraz miejsce parkingowe na ośrodkowym parkingu. Przy dłuższym pobycie przewidziane są liczne rabaty. To doskonałe miejsce do aktywnego wypoczynku. W okolicy wyznaczone są liczne ścieżki rowerowe i szlaki piesze połączone ze ścieżkami edukacyjnymi. Podczas wędrówek można korzystać z unikatowego mikroklimatu, który wytworzył się pod wpływem obecności drzew i jeziora. Na terenie ośrodka wyznaczone są boisko do siatkówki i miejsce do ogniska. Stwarza to możliwość wielu różnych aktywności i form odpoczynku.

Ceny - informacja dodatkowa

oferujemy rodzaj liczba cena [PLN] cechy
domki letniskowe2 osobowe10150-250/domekmurowane,z kuchnią
domki letniskowe4 osobowe10200-300/domekmurowane,z kuchnią

W skład opłat wchodzą: opłata za zakwaterowanie, opłata za pościel, opłata za wodę, opłata za wywóz nieczystości oraz opłata za energię elektryczna do 10 kW. Za zużycie powyżej 10 kW pobierana będzie opłata zgodna ze zużyciem i wskazaniem podlicznika znajdującego się w pokojach i wynosi 0,50 PLN za 1 kW.
Opłata dodatkowa jednorazowa za psa lub kota - 30,00 PLN.
Rabaty:
- pobyt powyżej 7 noclegów - 5%
- pobyt powyżej 14 noclegów - 10%
- wynajęcie pokoju 2-osobowego i 4-osobowego w jednym domku - 15%
- Karta Stałego Klienta - 15%
- wynajęcie całego Ośrodka 60 miejsc noclegowych - 15 %.

Przygotowaliśmy specjalną ofertę dla gości, wybierających się na Targi Poznańskie:
- pokój 1-osobowy od 45 PLN - 3 noclegi lub 55 PLN - 1-2 noclegi,
- pokój 2-osobowy 70 PLN - 3 noclegi lub 90 PLN - 1-2 noclegi.

Domki

Ośrodek Wypoczynkowy Sosenka dysponuje apartamentami w domkach wolnostojących. Nasze domki letniskowe mają metraż od 28 m2 do 33 m2 i mogą pomieścić od 1 do 4 osób, dlatego zapraszamy zarówno osoby pojedyncze, pary, jak i rodziny z dziećmi. We wszystkich domkach komfortowe wyposażenie i bezprzewodowy internet Wi-Fi.

Obiekt

Akceptujemy pobyt zwierząt - dodatkowa opłata 30 zł. W każdym apartamencie dostęp do Wi-Fi. Na terenie ośrodka parking jest bezpłatny, a dodatkowo - miejsce na ognisko.

Atrakcje w obiekcie

Do dyspozycji naszych gości oddajemy boisko dla siatkówki, a dla najmłodszych plac zabaw.

Atrakcje w pobliżu

Zaniemyśl to miejscowość barwna i bogata walory naturalne. Duża ilość szlaków pieszych i rowerowych pozwala na dokładne poznanie miejscowości i okolic. Biegną tędy również szlaki edukacyjne, m.in.: Ścieżka przyrodniczna "Łękno".

Gastronomia

Oferujemy także możliwość dowozu posiłków w formie cateringu. W niedalekiej odległości od ośrodka jest dobrze zaopatrzony sklepik spożywczy.
W okolicy działają także punkty gastronomiczne dla turystów.

Położenie

Ośrodek Wypoczynkowy Sosenka zlokalizowany jest nad Jeziorem Raczyńskim, pomiędzy bujnym lasem sosnowym. Z ośrodka istnieje bezpośrednie wyjście na plażę nad jeziorem. W niedalekiej odległości od Sosenki znajduje się dobrze zaopatrzony sklep spożywczy. Dzięki umiejscowieniu wśród drzew iglastych w Zaniemyślu panuje jedyny w swoim rodzaju mikroklimat i korzystne warunki naturalne. Do Ośrodka Sosenki jest bardzo dogodny dojazd - drogą ekspresową S11 z Poznania oddalonego o około 40 km, czy też drogą wojewódzką nr 432 ze Środy Wielkopolskiej (14 km) lub Leszna (58 km).

Pobliskie miejscowości

Błażejewo ~15.9 km
podobne w okolicy
Villa Pod Orzechem
za nocleg od 35 PLN
~1.0 km
Dworek Jeziory Wielkie
za nocleg od 18 PLN
~5.2 km
Hotel Podróżnik
za nocleg od 58 PLN
~9.9 km
Hotel Wielkopolanka
za nocleg od 73 PLN
~10.1 km
noclegi w okolicy
Pokoje Gościnne Śrem
za nocleg od 30 PLN
~12.8 km
Agroturystyka Cichy Zakątek
za nocleg od 40 PLN
~15.8 km
Zajazd Non - Stop
za nocleg od 45 PLN
~18.9 km
Gospodarstwo Agroturystyczne Lubiatówko
za nocleg od 30 PLN
~19.1 km