Aktywne kryteria wyszukiwania
Zaniemyśl

Noclegi Zaniemyśl - oferta noclegu w Zaniemyślu i okolice

Oferta noclegowa – Zaniemyśl

Baza noclegowa miejscowości opiera się na kilkunastu obiektach w samym Zaniemyślu i jego najbliższej okolicy. Znajdziemy tu kilka ośrodków wypoczynkowych - jeden na Wyspie Edwarda, jeden tuż obok brzegu jeziora na ul. Raczyńskiego i jeden niedaleko kościoła Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Na południowym brzegu akwenu - ul. Majdańskiej i niedaleko rynku mieszczą się agroturystyki. W Zaniemyślu zlokalizowany jest także hotel po lewej stronie jeziora, na ul. Głównej. W okolicy centrum, na ul. Poznańskiej, znajdują się także tanie noclegi w schronisku (średnia cena za nocleg 34 zł). W sezonie letnim działa także weekendowe połączenie kolejowe Średzkiej Kolei Powiatowej.

Zaniemyśl – Wielkopolskie letniska

Wioska położona między Jeziorem Raczyńskim a Łęknem i Jeziorami Małymi. Główną atrakcją tej miejscowości jest Wyspa Edwarda wraz z dobrą infrastrukturą rekreacyjną wokół akwenu. Sama wyspa owiana licznymi legendami (ukrycie skarbu w XVI w.) najbardziej kojarzona jest z postacią hrabiego Edwarda Raczyńskiego, wywodzącego się ze znanego wielkopolskiego rodu, który na wyspie wybudował swoją rezydencję, tzw. dom szwajcarski. Walory krajobrazowe i turystyczne Zaniemyśla, a także liczne ciekawe atrakcje w regionie (Kórnik, Rogalin) przyciągają tutaj co roku turystów. Zaniemyśl leży przy drodze wojewódzkiej nr 432, nieopodal drogi krajowej nr 11, w odległości 15 km od Środy Wielkopolskiej, a także 38 km od Jarocina i Poznania.

Wyspa Edwarda i inne atrakcje Zaniemyśla

W Zaniemyślu i okolicy znajdziemy wiele pieszych i rowerowych tras wokół jezior i lasów. Główną atrakcją jest Wyspa Edwarda na Jeziorze Raczyńskim, na której znajduje się XIX-wieczny domek szwajcarski i liczne pomniki przyrody w postaci porastających teren dębów. Latem możemy przedostać się na wyspę promem i skorzystać z możliwości uprawiania sportów wodnych i wypoczywania na plaży. Ciekawa jest też historia miejscowości, w którą wpisują się zabytkowe obiekty, takie jak kościół św. Wawrzyńca czy Niepokalanego Poczęcia NMP, a także stacja wąskotorowa Średzkiej Kolei Powiatowej z 1909 r. Będąc tu na wakacjach, możemy wziąć udział w Zaniemyskich Bitwach Morskich. To największa cykliczna impreza w mieście. Tradycja bitew miała początek za czasów hrabiego Raczyńskiego, który od 1819 r. urządzał pokazowe walki okrętów i zabawy towarzyskie na Jeziorze Raczyńskim. Osoby aktywne mogą uczestniczyć w organizowanych tu Ogólnopolskich Zawodach w Chodzie Sportowym.


Strona korzysta z plików cookies w celu poprawy funkcjonowania serwisu. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.