Schronisko PTTK Pod Muflonem

Telefon
698 30...
adres
ul. Górska, Duszniki-Zdrój, dolnośląskie
za nocleg od
20 PLN
liczba miejsc
80

O nas

W naszym schronisku oferujemy noclegi w 14 pokojach, przeznaczonych dla 2 – 6 osób. Do dyspozycji mamy 50 łóżek. W pokojach znajdują się umywalki, a toalety i prysznice zlokalizowane są na korytarzu. Grupy zorganizowane mogą spodziewać się oferty gastronomicznej, na którą składa się śniadanie (w cenie 8 zł) oraz obiadokolacja (14 zł). Na członków Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego czekają rabaty na nocleg wysokości 20%. Nasze pokoje są przytulne, z pewnością zapewnią schronienie i wypoczynek dla każdego turysty. Ceny pokoi zaczynają się od 16 zł/doba. W schronisku znajduje się bufet z napojami i słodyczami, a także restauracja, gdzie każdy może zjeść zróżnicowany posiłek. Dodatkowo, proponujemy napoje lub piwo.

Schronisko PTTK pod Muflonem nawiązuje do tradycji uzdrowiskowej. Już w XIX w. leczono tu kuracjuszy m. in. mlekiem owczym, kozim i krowim. Gospodarstwa wręcz specjalizowały się w wyrobie zdrowotnych produktów, a jedno z nich znajdowało się na terenie dzisiejszego schroniska. Stało się ono popularne i z biegiem lat zmieniło się w restaurację, serwująca produkty mleczne. Przebudowa budynku na miejsce noclegowe była spowodowana wzrostem popularność schroniska, która zwiększyła się jeszcze bardziej dzięki torowi saneczkowemu, wybudowanemu w okolicy. Dzisiejszy kształt schroniska zawdzięczamy odbudowie po pożarze, który strawił budynek w 1959 r.

Na terenie naszego schroniska obowiązuje opłata klimatyczna, nadana przez Urząd Miasta Duszniki-Zdrój (opłata wynosi 2,40 zł). Obiekt jest położony w spokojnej okolicy, z dala od zgiełku wielkich miast. Duszniki-Zdrój leżą w dolinie Bystrzycy Dusznickiej, pobyt tutaj to świetny start na wypady w Góry Stołowe, Orlickie, Bystrzyckie, na Szczeliniec Wielki i do Błędnych Skał. Polecamy także zwiedzenie rezerwatu Torfowisko pod Zieleńcem, który utworzono w 1919 r. Występują tutaj chronione rośliny i rzadkie owady. Przez rezerwat prowadzi szlak turystyczny z tablicami, dzięki którym można poznać jego walory. Ze schroniska pod Muflonem blisko do uzdrowiskowej części Dusznik-Zdroju – 4 km do Parku Zdrojowego oraz do Zieleńca – który jest okolicznym centrum sportów zimowych. To tutejsze warunki śniegowe uważane są za jedne z najlepszych na terenie Sudetów. Na nartach można tu jeździć nawet w kwietniu. 

Ceny - informacja dodatkowa

oferujemy rodzaj liczba cena [PLN]
pokoje2 osobowe20/osoba
pokoje3 osobowe20/osoba
pokoje4 osobowe20/osoba
pokoje6 osobowe20/osoba

Oferujemy atrakcyjne zniżki: dla członków PTSM.

Pokoje

Łazienki na korytarzu.

Atrybuty / atuty

Rodzaj oferty
pokoje dwuosobowe
pokoje trzyosobowe
pokoje czteroosobowe
pokoje wieloosobowe
Posiłki i napoje
wyżywienie w obiekcie
Oferta dla
grupy
rodziny
pary
single

Ważne informacje

podobne w okolicy
noclegi w okolicy

Poszukiwane miejsca w okolicy

- Kościół Św. Franciszka z Asyżu w Dusznikach-Zdroju ~ 1.38 km
- Szpital Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dusznikach Zdroju ~ 1.46 km
- Stołek ~ 1.74 km
- Kościół Św. Apostołów Piotra i Pawła w Dusznikach-Zdroju ~ 1.91 km