Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Chojnice - oferta noclegu w Chojnicach i okolice

  • 1

Baza noclegowa w Chojnicach

W Chojnicach na turystów czeka szeroki wybór noclegów. Najłatwiej znajdziemy nocleg w hotelu, pokoju gościnnym lub kwaterze prywatnej. Tego typu obiekty mieszczą się blisko centrum – dwa hotele tuż przy murach Starego Miasta, pozostałe zaś najdalej do 500 m od starówki (przy ul. Kościerskiej i Prochowej). Jest to dogodna lokalizacja dla osób, które chcą spędzić czas na zwiedzaniu zabytków i spacerach po mieszczącym się w pobliżu Parku Tysiąclecia. W tej okolicy osoby chcące zaoszczędzić na noclegu znajdą także kwatery pracownicze, równolegle do ul. 14 lutego i hostel niedaleko ul. Sukienników przy Zakładzie Opieki Zdrowotnej OPUS. Przy drogach wylotowych – blisko dworca, na ul. Angowickiej czy przy drodze 212 można się zatrzymać w pokojach gościnnych. To dobre rozwiązanie dla osób, które są tu przejazdem. W pobliskich miejscowościach, osoby nastawione na czynne spędzanie urlopu nad jeziorami lub w Borach Tucholskich, mogą znaleźć zakwaterowanie w kwaterach, apartamentach i domkach letniskowych w licznych pobliskich miasteczkach (Charzykowy, Swornegacie).

W średniowiecznym mieście Chojnice

Klucz i Brama Pomorza – pisał o mieście Jan Długosz. Chojnice leżą pomiędzy Borami Tucholskimi a Pojezierzem Krajeńskim. To krzyżackie miasto z dobrze zachowanymi zabytkami z XIV w. stanowi ważny ośrodek turystyczny i wypoczynkowy w regionie. Miasto z urokliwymi zabytkami, wieloma obiektami rekreacyjnymi i niepowtarzalnym klimatem letniska. Według legend na terenie miasta znajdują się nawiedzone miejsca, a Chojnice posiadają „swojego ducha”, który straszy w Baszcie Kościelnej (wschodnia strona Starego Miasta). Chojnice znajdują się pomiędzy Szczecinkiem (67 km), Starogardem Gdańskim (72 km) oraz Bydgoszczą (83 km), przy drodze krajowej nr 22.

Chojnice – Brama Borów Tucholskich

Główną wizytówką miasta jest Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela wybudowana w XIV w., która według tradycji została postawiona na miejscu słowiańskiej świątyni Świętowita. Monumentalny budynek w stylu gotyckim w całości wykonany jest z czerwonej cegły. W stylu barokowym natomiast wzniesiony został kościół Zwiastowania NMP – jest to kolegium pojezuickie. Interesującym świadkiem historii Chojnic są również średniowieczne mury miasta z Bramą Człuchowską, mieszczącą aktualnie Muzeum Historyczno-Etnograficzne, które dysponuje kolekcjami archeologicznymi, historycznymi oraz współczesnymi związanymi z dziejami miasta. Niedaleko centrum znajduje się przedwojenny Park Tysiąclecia, który w 2014 r. został uznany za najpiękniejszy w kraju i otrzymał nagrodę w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Środowiska „Zielone Miasta – w stronę przyszłości”. Dla miłośników przyrody wiele atrakcji czeka w Parku Narodowym Borów Tucholskich (10 km) oraz Zaborskim Parku Krajobrazowym (19 km). Corocznie w Chojnicach odbywa się Festiwal Chóralny „Ave Maria”, młodzieżowy przegląd piosenki religijnej „CREDO” czy Festiwal Teatrów Ulicznych „Chojnicka Fiesta”. W ramach imprez sportowych organizowane są regaty na Jeziorze Charzykowskim „Błękitna Wstęga”, Ogólnopolski Zlot Turystów Kolarzy czy Zlot Samochodów Zabytkowych. Niedaleko w Człuchowie (15 km) warto odwiedzić zamek krzyżacki, siedzibę Ulricha von Jungingena – drugi największy zamek gotycki po Malborku.