Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Parku Tysiąclecia w Chojnicach

Park Tysiąclecia w Chojnicach

Park Tysiąclecia w Chojnicach po gruntownej rewitalizacji w 2008 roku uchodzi za jeden z najpiękniejszych parków miejskich w Polsce. Zdobył on główną nagrodę w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Środowiska „Zielone Miasta – w stronę przyszłości” w 2014 roku. Zachwyca bowiem nie tylko mieszkańców, ale też odwiedzających miasto turystów.

Historia parku

Historia tego terenu zielonego sięga lat międzywojennych, kiedy w miejscu parku znajdowało się jezioro o powierzchni 9 hektarów. Mieszkańcy zdecydowali się na jego osuszenie, pozostawiając tylko niewielką sadzawkę, wokół której powstał właśnie park miejski.

Rewitalizacja

Przeprowadzona w 2008 roku intensywna rewitalizacja Parku Tysiąclecia spowodowała, że miejsce to stało się jednym z ulubionych wśród mieszkańców Chojnic, zarówno tych, którzy chcą odpocząć wśród zieleni, jak i tych, którzy wolą aktywnie spędzać czas wolny. Na terenie Parku Tysiąclecia znajdują się bowiem liczne alejki spacerowe z ustawionymi wzdłuż nich ławkami, jak i ścieżki rowerowe, łącznie zajmujące 5 kilometrów. Obsadzony bogatą roślinnością park służy też jako naturalna ścieżka edukacyjna, obok wszystkich kęp zieleni zaplanowano bowiem tabliczki przybliżające poszczególne gatunki i ich specyfikę.

Trzy zbiorniki wodne na terenie Parku Tysiąclecia zostały połączone ze sobą mostkami, a na głównym z nich zamontowano instalację napowietrzającą i rekultywującą wodę, wyjątkowo efektownie podświetloną wieloma kolorami. Twórcy projektu rewitalizacyjnego zadbali o to, aby wyglądał on pięknie także w nocy, podświetlając mostki, alejki parkowe czy altanki, na tle których widoczna jest panorama miasta z górującą nim wieżą bazyliki pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela.

Atrakcje dla najmłodszych

Także najmłodsi mieszkańcy Chojnic mogą spędzić tutaj aktywnie czas. Zaplanowano dla nich bowiem aż dwa place zabaw z licznymi urządzeniami bezpiecznymi i atrakcyjnymi dla dzieci. Starsi mogą skorzystać ze stołów do tenisa stołowego, stanowisk do gry w szachy czy nowoczesnej siłowni plenerowej i bulodromu zachęcającego do praktykowania popularnej we Francji gry w boule, która znajduje coraz więcej zwolenników także w Polsce.

Polecane obiekty w okolicy Parku Tysiąclecia w Chojnicach