Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Żydowskiego Muzeum Galicja w Krakowie

Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie

Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie zostało założone przez brytyjskiego fotografa Chrisa Schwarza w odrestaurowanym budynku byłej żydowskiej fabryki mebli przy ulicy Dajwór 18. Oficjalne otwarcie miało miejsce 27 czerwca 2004 roku.

Zbiory muzeum

Żydowskie Muzeum Galicja prezentuje wystawę "Śladami Pamięci". W skład wystawy wchodzi 140 kolorowych fotografii, które zostały wykonane przez Schwarza w wioskach i miasteczkach Galicji. Wystawa została pomyślana jako fotograficzny hołd dla nieistniejącego już świata, a także jako wyraz szacunku dla ponad 800-letniej historii kultury żydowskiej w Polsce. W księgarni należącej do muzeum można kupić książki poświęcone żydowskiej tożsamości, kulturze i literaturze dostępne w językach polskim, niemieckim, francuskim i angielskim.

Historia powstania

Muzeum zostało utworzone przez Chrisa Schwarza – uznanego fotografa, który pracował na całym świecie. Do Polski po raz pierwszy trafił w 1981 roku, aby fotografować Solidarność. Powrócił po upadku komunizmu, ponieważ zainteresowały go elementy żydowskiej przeszłości odnalezione w okolicy Krakowa. Ta pasja doprowadziła do spotkania z Jonathanem Webberem – brytyjskim antropologiem, z którym podjął się realizacji projektu Śladami Pamięci. Schwarz poświęcił projektowi 10 lat, gromadząc tysiące fotografii i zdecydował się na założenie Żydowskiego Muzeum Galicja, które stało się galerią dla jego prac. W kolejnych latach organizowano wystawy, prowadzono działalność edukacyjną i przygotowywano imprezy kulturalne. Po śmierci założyciela muzeum przechodziło trudny okres, jednak zachowało swój unikalny charakter. Każdego roku odwiedzane jest przez ponad 35 tysięcy zwiedzających, którzy przyjeżdżają z całego świata.

Działalność edukacyjna

Celem Żydowskiego Muzeum Galicja jest między innymi prowadzenie wszechstronnej działalności edukacyjnej dotyczącej historii i kultury Żydów. Przygotowano program edukacyjny skierowany do uczniów, który obejmuje lekcje muzealne, warsztaty, wykłady, wycieczki z przewodnikiem i zajęcia plastyczne.

Zwiedzanie

Godziny otwarcia: poniedziałek - niedziela 10:00 – 18:00. Ceny biletów: normalny 16 zł, studencki 9 zł, seniora 11 zł. Więcej informacji można znaleźć na stronie www:http://www.galiciajewishmuseum.org/

Polecane obiekty w okolicy Żydowskiego Muzeum Galicja w Krakowie