Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Tarasu widokowego w Grzybowie

Taras widokowy w Grzybowie

Grzybowo znajdujące się w województwie zachodniopomorskim niedaleko Kołobrzegu, to nie tylko znana ze swego wyjątkowego mikroklimatu Zatoka Grzybowska, którą turyści cenią przede wszystkim za wyjątkowo ciepłą jak na Morze Batyckie wodę i niskie fale (cenione szczególnie przez rodziców z małymi dziećmi). To również piękne zabytkowe obiekty, trasy rowerowe i spacerowe w lasku dębowo-świerkowym oraz taras widokowy. Ci, którzy zawitają do Grzybowa nie będą żałować, jeśli zdecydują się odwiedzić tę niewielka, acz interesująca wieś w północnej Polsce.

Nadmorskie pejzaże

Taras widokowy w Grzybowie znajduje się w na ul. Plażowej. Możliwe jest zejście z niego bezpośrednio na plażę, wprost do ulokowanych tam natrysków, z czego bardzo chętnie korzystają rzesze turystów (zarówno polskich, jak i zagranicznych). Taras jest oświetlony delikatnym światłem nadającym miejscu wyjątkowego klimatu wieczorową letnią porą. Ponadto, aby zapewnić dostęp do wyjątkowych nadmorskich widoków również osobom z dysfunkcjami ruchu, taras posiada windę dla osób niepełnosprawnych.

Obiekt ten jest stosunkowo młody – został udostępniony turystom 21 czerwca 2012 r. Z tego też względu wciąż jeszcze działa efekt świeżości przyciągający w to miejsce zainteresowanych. Można również pokusić się o stwierdzenie, że jest to obecnie wizytówka i znak rozpoznawczy Grzybowa, które, jak na tak małą miejscowość bardzo szybko się rozwija.

Zejście na plażę

Schodząc z tarasu widokowego, turyści dostają się bezpośrednio na plażę uważaną, za jedną z najpiękniejszych na całym nadmorskim wybrzeżu. Cechą rozpoznawalną plaży w Grzybowie jest piękny, jasny i drobny piasek na szerokim pasie (sięgającym nawet do 50 m.) Wcinająca się w tym miejscu linia brzegowa na głębokość ok. 800 m w głąb lądu sprawia, że panujący tu mikroklimat wyjątkowo sprzyja długim spacerom wzdłuż brzegu morza i rozmyślaniom wśród delikatnego szumu fal. Tutejsze plaże, aby zapewnić turystom pełne poczucie bezpieczeństwa są kąpieliskami strzeżonymi i doglądanymi przez ratowników WOPR.

Polecane obiekty w pobliżu Tarasu widokowego w Grzybowie