Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Rejsy statkiem w Kołobrzegu

Noclegi w pobliżu przystani pasażerskiej w Kołobrzegu

Rejsy statkiem w Kołobrzegu

Kołobrzeg to nie tylko miasto o doskonale przygotowanej infrastrukturze turystycznej, to również miejsce o wielu atrakcjach, ciekawych zabytkach i interesującej historii. Wczasowicze odwiedzający Kołobrzeg równie mocno cenią sobie możliwość odpoczynku od miejskiego zgiełku, spokój i wypoczynek na łonie natury. Od lat jedną z popularniejszych atrakcji Kołobrzegu są rejsy statkami. Zainteresowanie rejsami co roku jest duże, to świetna atrakcja i mnóstwo dobrej zabawy. Popłynąć można bowiem nie tylko "zwykłym" statkiem, ale także okrętem wojennym lub statkiem stylizowanym na okręt wikingów.

Wśród marynarzy

Płynąc statkiem wojskowym turyści mogą zwiedzić go i przymierzyć strój, w jaki zwykli ubierać się żołnierze. Interesujący faktem jest to, iż większość załogi tego statku to osoby pływające na nim w przeszłości - gdy statek należał jeszcze do wojska - jako marynarze. Możliwość takiego rejsu przyciąga przede wszystkim miłośników militariów i pasjonatów wojska, ale także tych, którzy interesują się historią. Rejs statkiem to przyjemna atrakcja i ciekawy sposób na spędzenie czasu nad morzem.

Popłynąć z wikingami

Na "statkach wikingów" turyści mają możliwość przebrania się w stroje wikingów, zrobienia pamiątkowych zdjęć, ale również organizacji imprez okolicznościowych. Tego typu imprezy mogą być niezapomnianym przeżyciem, z całą pewnością zaś będą wyjątkowo oryginalne i zostaną na długo zapamiętane przez gości.

Cennik

Wyjątkowo popularną porą odbycia rejsu jest wieczór - możliwość obejrzenia zachodu słońca z pokładu statku przyciąga wielu chętnych. Chcąc skorzystać z tej możliwości, trzeba jednak przygotować się na długie kolejki.

Cena półgodzinnego rejsu to około 20 złotych dla dzieci i młodzieży oraz 25 złotych dla dorosłych. Rejsy na ogół odbywają się co godzinę. Dzieci do lat trzech mogą popłynąć bezpłatnie.

Polecane obiekty w pobliżu przystani pasażerskiej w Kołobrzegu