Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie

Noclegi w pobliżu Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie

Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie

Mimo braku precyzyjnych informacji na temat powstania i budowy Zamku Książąt Pomorskich, jego wzniesienie datuje się na II połowę XIV wieku – czasy Bogusława V i jego żony Elżbiety (córki Kazimierza Wielkiego). Burzliwe wydarzenia jakie przez lata rozgrywały się na terenie współczesnej Polski, dotknęły również zamku. Jego rewaloryzacji podjęto się dopiero w XX wieku, w celu przywrócenia dawnej, historycznej świetności. Obiekt został wówczas zaadaptowany na potrzeby działalności muzealnej. To jedno z ciekawszych miejsca do zobaczenia.

Muzeum na zamku

Pierwsza ekspozycja została w nim udostępniona dla szerokiego grona odwiedzających 1 lipca 1930 roku. Jednak to dopiero lata 1971–1988 przyniosły kapitalny remont zgodny z wytycznymi konserwatorskimi. W efekcie podjętych prac Zamek Książąt Pomorskich został ponownie udostępniony jako Muzeum w Darłowie przy ul. Zamkowej 4, w którym gromadzone są:

  • eksponaty wyposażenia wnętrz
  • rzemiosło artystyczne
  • etnografia obszaru Pomorza
  • sztuka sakralna
  • sztuka Wschodu.

Godziny otwarcia i cennik

Godziny otwarcia Muzeum zlokalizowanego w Zamku Książąt Pomorskich uzależnione są od sezonu. W sezonie niskim przypadającym na okres od stycznia do kwietnia oraz od października do grudnia muzeum jest czynne od środy do niedzieli w godzinach 10:00-16:00. W sezonie średnim, czyli od maja do czerwca oraz we wrześniu muzeum jest otwarte codziennie w godzinach od 10:00–16:00. W sezonie wysokim od lipca do sierpnia muzeum jest czynne codziennie w godzinach 10:00-18:00.

Ceny biletów wstępu

  • ekspozycje główne (Wejście indywidualne – bilet normalny oraz ulgowy 5 zł; wejście rodzinne 10 zł; wejście grupowe 9 zł)
  • wieża (Wejście indywidualne – bilet normalny 13 zł, ulgowy 11 zł; wejście rodzinne 4 zł; wejście grupowe 3 zł)
  • Wystawa "Dirlov-Rügenwalde-Darłowo” (Wejście indywidualne – bilet normalny 13 zł, ulgowy 11 zł; wejście rodzinne 4 zł; wejście grupowe 3 zł)
  • Wystawa "Izba Tortur Czarownic" (Wejście indywidualne – bilet normalny 12 zł, ulgowy 9 zł; wejście rodzinne 7 zł; wejście grupowe 6 zł)
  • Dziedziniec zamkowy (wejście indywidualne, grupowe oraz rodzinne – 2 zł)

Więcej informacji na temat Zamku Książąt Pomorskich i znajdującego się w nim muzeum, można znaleźć na stronie internetowej: https://www.zamekdarlowo.pl

Polecane obiekty w pobliżu Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie