Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Latarnia Morska Darłowo

Noclegi w pobliży Latarni Morskiej w Darłowie

Latarnia Morska Darłowo

Darłowo to popularna miejscowość turystyczna, która położona jest na polskim wybrzeżu, niedaleko Koszalina. Jedną z najbardziej ciekawych atrakcji turystycznych w Darłowie jest latarnia morska znajdująca się nieopodal portu. Jest to bardzo charakterystyczny obiekt, który każdego roku przyciąga wielu turystów. Swym specyficznym wyglądem latarnia w Darłowie odbiega nieco od kanonu tego typu zabudowań, jakie występują na polskim wybrzeżu.

Historia powstawania latarni

Pierwsza latarnia, która znajdowała się w Darłowie wybudowana została pod koniec dziewiętnastego wieku, a mianowicie w roku 1885. Był to wówczas budynek składający się wyłącznie z dwóch kondygnacji - stacji pilotów oraz wieży z zamontowaną latarnią, która obsługiwana była ręcznie przez jednego z pilotów. Czerwone światło latarni można było dostrzec z odległości dochodzącej do jedenastu kilometrów.

Obecny wygląd latarni morskiej w Darłowie

Na przestrzeni kilkudziesięciu kolejnych lat latarnię kilkakrotnie przebudowywano. Największa rozbudowa budynku miała miejsce w roku 1937 kiedy to całość podniesiono o jeszcze jedną kondygnację. Obecnie, latarnia wznosi się na wysokość 22 metrów, z kolei jej światło usytuowane jest na wysokości blisko dwudziestu metrów. Z korony latarni podziwiać można przepiękną panoramę okolicy. Dla jednostek pływających blask światła widoczny jest z odległości dochodzącej do piętnastu węzłów, czyli około dwudziestu ośmiu kilometrów.

Godziny otwarcia latarni dla zwiedzających i cennik biletów

Latarnie morska w Darłowie została udostępniona dla zwiedzających dopiero na początku obecnego stulecia. Latarnię zwiedzać można codziennie od godziny 10. Ostatni zwiedzający muszą opuścić budynek latarnie przed zachodem słońca. Ze względu na dużą ilość schodów jakie trzeba pokonać wewnątrz budynku odradza się zwiedzanie latarni z dziecięcymi wózkami.

Wejście na teren latarni morskiej w Darłowie jest płatny. Bilet normalny kosztuje 6 złotych, z kolei za bilet ulgowy należy zapłacić 4 złote. Dzieci w wieku poniżej czterech lat mogą zwiedzać obiekt za darmo.

Polecane obiekty w pobliży Latarni Morskiej w Darłowie