Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Zagrody Pokazowej Żubrów w Międzyzdrojach

Zagroda Pokazowa Żubrów w Międzyzdrojach

Międzyzdroje są jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc nad polskim morzem. Nic dziwnego, bo jest to miasto bardzo urocze, gdzie czeka wiele atrakcji turystycznych, a przy tym lokalny mikroklimat jest korzystny dla zdrowia. Jednym z pierwszych miejsc, gdzie udają się turyści przybywający do Międzyzdrojów jest Zagroda Pokazowa Żubrów.

Położenie

Znajduje się ona w Wolińskim Parku Narodowym, w północno-wschodniej części miasta (a właściwie już poza jego granicami). Otoczone jest ze wszystkich stron gęstym lasem. Można tu dojść m. in. z Kawczej Góry, gdzie znajduje się punkt widokowy. Większość osób wybiera jednak trasę prowadzącą z centrum.

Historia

Wszystko zaczęło się w 1976 roku, gdy zdecydowano się sprowadzić tutaj cztery osobniki z Puszczy Boreckiej i z Białowieży. Obecnie wielkość stada żubrów waha się w okolicach 12-15 sztuk. Łączny rozmiar zagrody to 28 hektarów, w tym 20 hektarów wybiegu i kwarantanna o powierzchni ok. 0,5 hektara. Przez lata rozwijano zagrodę i dzisiaj można tu oglądać nie tylko żubry. W ostatnich latach zdecydowano się także rozwinąć infrastrukturę dla turystów – pojawiły się ławki, stoły, kosze na śmieci i toalety, a w kasie biletowej można zakupić także różne publikacje oraz pamiątki.

Mieszkańcy zagrody

W zagrodzie mieszka dzisiaj kilkanaście żubrów. Każdy, który narodził się w Polsce otrzymuje imię rozpoczynające się od sylaby „Po-”. Odchowane osobniki przekazywane są do innych stad, by zachować różnorodność biologiczną. Do zagrody trafiły jednak i inne zwierzęta, które dzisiaj mają tutaj swoje wybiegi. Są wśród nich chore sarny i dziki, a w wolierach znajdują się puchacze oraz bieliki. Gdy któreś ze zwierząt zdrowieje, to jeśli warunki na to pozwalają, jest wypuszczane z powrotem na wolność.

Podstawowe informacje

Godziny otwarcia – od maja do września 10:00-18:00 codziennie za wyjątkiem poniedziałków, od października do kwietnia 8:00-16:00 codziennie za wyjątkiem poniedziałków i niedziel. Ceny biletów normalny 6 zł, ulgowy 4 zł.

Więcej informacji można poczytać na stronie http://www.wolinpn.pl/index.php?page=41

Polecane obiekty w pobliżu Zagrody Pokazowej Żubrów w Międzyzdrojach