Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Bałtyckiego Parku Miniatur w Międzyzdrojach

Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach

Międzyzdroje to popularny wśród turystów kierunek na letni wypoczynek. Zimą także można znaleźć tu wiele interesujących miejsc, a spacery po plaży cieszą o każdej porze roku. Na dużą popularność tego miasta ma niewątpliwie wpływ jego wielkość – jest całkiem spore, ale nie na tyle, by przypominać największe, hałaśliwe metropolie Polski. Warto zobaczyć tu Bałtycki Park Miniatur, który co roku odwiedzany jest przez kilkadziesiąt tysięcy gości.

Położenie

Bałtycki Park Miniatur położony jest w południowo-zachodniej części miasta, gdzie można wygodnie dojechać zarówno z centrum miasta, jak i innych miejscowości, korzystając z drogi krajowej nr 3. Z centrum najlepiej wybrać się na spacer ulicą Adama Wodziczki lub Nowomyśliwską, która prowadzi bezpośrednio do parku, znajdującego się tuż za stacją benzynową. Do parku można dojechać także bezpłatnym minibusem kursującym po Międzyzdrojach, należącym do właściciela obiektu albo korzystając z oferty komunikacji miejskiej.

Linia brzegowa Bałtyku

Na terenie Bałtyckiego Parku Miniatur znajduje się 28 obiektów reprezentujących 9 nadbałtyckich państw. Miniatury są bardzo starannie wykonane, a o każdym z obiektów opowiada przewodnik, którego towarzystwo wliczone jest już w cenę biletu. Cała trasa, która reprezentuje linię brzegową Bałtyku, pokonywana jest zazwyczaj w około 45 minut. Na koniec oglądać można ponad 200 metrów kwadratowych makiety kolejowej.

Wśród głównych eksponatów zobaczyć można kilka latarń morskich, pałace, zamki oraz świątynie. Polskę reprezentują m.in. latarnia morska w Świnoujściu, zamek w Malborku i kościół w Trzęsaczu. Po zwiedzaniu można też skorzystać z oferty obiektu gastronomicznego czynnego w sezonie turystycznym. Na miejscu można też kupić pamiątki, jak widokówki czy magnesy. Parking dla klientów parku jest bezpłatny. Można tu przyjechać także z czworonożnym pupilem – właściciele nie mają nic przeciwko zwiedzaniu z psem lub kotem.

Informacje dla turystów

Park czynny od godziny 10:00. Godzina zamknięcia zróżnicowana jest od miesiąca – w sezonie zamknięcie następuje o 19:00 lub 20:00, poza sezonem o 18:00, 17:00 lub 15:00. Szczegółowa rozpiska widnieje na stronie internetowej. Cennik: bilet normalny 19 zł, ulgowy 16 zł. Dostępne są również bilety rodzinne.

Bardziej dokładne informacje można znaleźć pod adresem www.baltyckiparkminiatur.pl

Polecane obiekty w okolicy Bałtyckiego Parku Miniatur w Międzyzdrojach