Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Miasto Myszy w Kołobrzegu

Noclegi w pobliżu Miasta Myszy w Kołobrzegu

Miasto Myszy w Kołobrzegu

W Kołobrzegu na ulicy Morskiej 2 znajduje się miejsce niezwykłe. Miasto Myszy jest to jedyny taki pomysł na świecie, w którym małe gryzonie ukazują swoją niezwykłą naturę. Miejsce to sprawia, że myszy poznajemy jako zwierzęta inteligentne oraz przyjazne człowiekowi. Jest to doskonała atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych.

Sale i korytarze w Mieście Myszy

W miejscu tym zamieszkuje około pięćset małych i większych myszy. Przygotowano dla nich kilka salek, które jak najlepiej odwzorowują naturalne środowiska myszy. Gryzonie mają do dyspozycji mysią norkę porośniętą trawą, korytarze przypominające rury kanalizacyjne oraz korytarze, które odwzorowują te znajdujące się pod każdym większym miastem. Korytarzyki prowadzą do specjalnie przygotowanych sal. Znajduje się tam sala KOSMOS w świetle UV, sala Zima, Wakacje, Miasteczko oraz salka Tropiki. Każda z sal została zaprojektowana w sposób przemyślany oraz kreatywny. Myszki mają do dyspozycji małe domki, mostki oraz różnego rodzaju rekwizyty, które odzwierciedlają daną salkę. Podczas zwiedzania zobaczyć można zarówno myszki, które odpoczywają w salce Wakacje oraz myszy w kosmosie.

Atrakcje w Mysim Miasteczku

W Miasteczku Myszy zobaczyć można różnego rodzaju gatunki tych gryzoni. Znajdują się tu myszy białe, brązowe, łaciate, a także specjalne rasy. Zobaczyć można myszy bezwłose, z zakręconymi włosami, mysie owieczki oraz myszy pigmejskie, które są najmniejsze na świecie. Myszki pochodzą z profesjonalnych hodowli. Spacerując po tym miejscu odkryć można wiele ciekawych faktów z życia myszek. Dowiedzieć się można między innymi jak myszy się rozmnażają, co lubią jeść oraz jakie mają zwyczaje. Jedne z myszek wstają skoro świt, inne śpią do południa. Każdy z gatunków ma swój charakter, ulubiony przysmak oraz swoje własne przyzwyczajenia.

Jest to interesujące miejsce dla osób, które myszy się boją. W tym niezwykłym miejscu można zapomnieć o strachu, a po wizycie strach i lęk przed myszami minie. Myszki są zamknięte w bezpiecznych pomieszczeniach i nie ma możliwości, by wydostały się na zewnątrz.

Więcej szczegółowych informacji na temat Miasta Myszy znajduje się na stronie www.miastomyszy.pl

Polecane obiekty w pobliżu Miasta Myszy w Kołobrzegu