Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Muzeum Minerałów w Kołobrzegu

Noclegi w pobliżu Muzeum Minerałów w Kołobrzegu

Muzeum Minerałów w Kołobrzegu

Muzeum Minerałów znajduje się w jednej z najbardziej znanych atrakcji Kołobrzegu – latarni morskiej. Powstało w 2009 roku i jest pomysłem Przemysława Derleckiego. Muzeum składa się z kilkunastu witryn, w których znajduje się kilkaset przepięknych okazów minerałów pochodzących z całego świata. Znajdują się tu okazy z Brazylii, Rosji oraz Madagaskaru. Muzeum można zwiedzać w ramach biletu do latarni morskiej.

Powstawanie muzeum

Zanim muzeum mogło przyjmować zwiedzających potrzebny był remont piwnic latarni morskiej. Na samym początku wpuszczono do podziemi świeże powietrze oraz pozbywano się wilgoci. Przez kilka dni z wilgocią walczyły specjalne wentylatory, które działały przez całą dobę. Obok wilgoci problematyczne okazały się zbyt wąskie schody prowadzące do zabytkowych piwnic. Założyciele Muzeum postanowili więc wykuć drzwi zewnętrzne, dzięki czemu ruch turystyczny jest możliwy. Co ciekawe drzwi zostały wykute w miejscu dawnego tunelu przeciwminowego. Dzięki temu rozwiązaniu zwiedzanie muzeum jest możliwe nawet przy dużym ruchu turystycznym.

Wnętrze pełne minerałów

Wnętrze muzeum zdobią szklane witryny, których zawartość zachwyca każdego odwiedzającego. Na półkach wewnątrz witryn ustawiono minerały z całego świata. Minerały są specjalnie szlifowane, cięte oraz krystaliczne. Eksponaty zbierane są z wielu miejsc na Ziemi. Zobaczyć tam można agaty marokańskie, krzemienie pasiaste oraz skamieniałe drzewo, które odnaleziono w Opolu. Muzeum w chwili otwarcia nie posiadało jednak bursztynu. Jest to tym dziwniejsze, że bursztyn to jeden z najcenniejszych minerałów nadmorskich. Szybko jednak bursztyn pojawił się na witrynach w muzeum.

Razem z bursztynami muzeum zyskało również profesjonalną szlifierkę. Dzięki temu każdy turysta może spróbować swych sił w trudnej sztuce obróbki minerałów. W muzeum znajduje się również sklepik z małymi okazami, które można zabrać ze sobą do domu. Zachwycają w nim nie tylko piękne minerały, ale również swoisty klimat tego miejsca.

Zwiedzanie

W sezonie letnim ekspozycja jest dostępna dla turystów od godziny 10:00 do 21:00, natomiast w zimowych miesiącach od 11:00 do 16:00.

Polecane obiekty w pobliżu Muzeum Minerałów w Kołobrzegu