Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Oceanarium w Kołobrzegu

Noclegi w okolicy Oceanarium

Oceanarium w Kołobrzegu

Kołobrzeg to miasto pełne zabytków, jednak nie brak tam także atrakcji nieco innego rodzaju, które spodobają się turystom w każdym wieku. Jednym z takich miejsc jest znajdujące się w Kołobrzegu Oceanarium, które jest zlokalizowane przy Alei I Armii Wojska Polskiego 6c.

Oceanarium w Kołobrzegu

Oceanarium jest miejscem, w którym można zobaczyć zbiorniki napełnione wodą morską, w których żyją podwodne stworzenia, nierzadko można zobaczyć tam także rośliny charakterystyczne dla mórz i oceanów. Oceanaria mogą mieć różną formę, często występują w formie basenu czy ogromnego akwarium. Oceanarium znajdujące się w Kołobrzegu jest dwupoziomowe i może poszczycić się wieloma gatunkami podwodnych stworzeń. Warto wiedzieć, że jest ono bardzo nietypowe, a to ze względu na fakt, że jest ono przenośne. Wystawa, którą obecnie można oglądać w Kołobrzegu wcześniej można było oglądać między innymi w Międzyzdrojach, Warszawie oraz Krakowie.

 

Kołobrzeskie oceanarium to miejsce, w którym można zobaczyć wiele okazów wodnych stworzeń, których nie sposób zobaczyć na co dzień. Są to między innymi: mureny, płaszczki, piranie, rozgwiazdy, rogatnice, czy rekiny rafowe, można tu zobaczyć również legwana. Podczas pobytu w oceanarium można obserwować fascynujący, na co dzień niedostępny dla człowieka, podwodny świat morskich stworzeń. Oczywiście podczas pobytu w kołobrzeskim oceanarium można nie tylko zobaczyć interesujące wodne zwierzęta, lecz również wziąć udział w prelekcji czy zajęciach edukacyjnych, dzięki którym zdobywa się możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat świata podwodnych zwierząt. Zajęcia oraz prelekcje są dostosowane do wieku osób biorących udział w konkretnym wydarzeniu. W oceanarium regularnie organizowane są zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym, młodzieży szkolnej, a także dla dorosłych słuchaczy, zatem każdy znajdzie coś dla siebie. W czasie zajęć dla najmłodszych organizowane są różne konkursy.

Ważne informacje

Oceanarium w Kołobrzegu jest czynne codziennie w godzinach 10-17:30. Za ulgowy bilet wstępu należy zapłacić 15 zł, natomiast bilet normalny jest w cenie 20 zł.

Więcej informacji na temat obiektu można znaleźć na stronie: http://oceanarium.com.pl/

Polecane obiekty w okolicy Oceanarium