Zdrowie
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Muzeum Pomorza Środkowego mieści się przy ul. Dominikańskiej 5-9 w Słupsku. Zanim zdecydujemy się na zwiedzanie tego miejsca, warto mieć na uwadze, że jest to muzeum wielodziałowe. W związku z tym lepiej zarezerwować nieco więcej czasu, by móc na spokojnie zwiedzić wszystkie miejsca.

Obiekty muzeum

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku to cały kompleks zabytkowych obiektów, zalicza się do nich: Zamek Książąt Pomorskich i Młyn Zamkowy, Spichlerz Richtera, Brama Młyńska, czy też Dworek. Na terenie Zamku Książąt Pomorskich mamy okazję zwiedzać wystawy stałe, jak i również czasowe. W pobliżu znajduje się także restauracja, gdzie można odpocząć i posilić się. Wystawy są prezentowane także w Spichlerzu Richtera. To właśnie tutaj znajduje się wyjątkowa herbaciarnia, jest to niezwykle klimatyczny zakątek. Można w nim nie tylko zobaczyć ciekawe eksponaty lub arcydzieła, ale także napić się aromatycznej prawdziwej herbaty.

W Bramie Młyńskiej przydzielono miejsce na przeprowadzanie prac konserwatorskich. Natomiast osoby, które lubią czytać książki, szczególnie te lokalne oraz historyczne, powinny wybrać się do Dworku, ponieważ to tam mieści się pokaźna Biblioteka.

Jeżeli ktoś zwiedza Pomorze, powinien pamiętać o tym, że Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku obejmuje także inne pododdziały. Wśród nich wymienia się przede wszystkim Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach, a także Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. Właśnie w tym ostatnim miejscu można zobaczyć, w jaki sposób kiedyś żyli i jak pracowali rdzenni Pomorzanie, szczególnie zajmujący się tkactwem i browarnictwem.

Zwiedzanie

Godziny otwarcia w sezonie letnim (od 1 VII do 31 XVII) poniedziałki 11:00 – 15:00, od wtorku do niedzieli 10:00 – 18:00. Poza sezonem letnim (od 1 IX do 30 VI) poniedziałki – nieczynne, od wtorku do niedzieli 10:00 – 16:00.

Ceny biletów: normalne 14 zł, ulgowe 10 zł. Wstęp bezpłatny na wystawy stałe: w sezonie letnim - w każdy poniedziałek, poza sezonem letnim - w każdą sobotę. Dodatkowe szczegóły można znaleźć pod adresem: http://www.muzeum.slupsk.pl/index.php

Polecane obiekty w pobliżu Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku