Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Ogrodów pokazowych i motylarni w Mrągowie

Ogrody pokazowe i motylarnia w Mrągowie

Ogrody pokazowe i motylarnia w Mrągowie to miejsce zdecydowanie jedyne w swoim rodzaju. Każdego dnia przyciąga setki turystów, nie tylko miłośników ogrodnictwa, ale wszystkich, którzy lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, wśród roślin i zieleni. Motylarnia i ogrody znajdują się w niewielkiej miejscowości pod Mrągowem, należy zatem kierować się Marcinkowa 33A.

Motylarnia

Mrągowska Motylarnia jest jedynym obiektem tego typu w całym regionie. Obejrzeć można tutaj niemal wszystkie gatunki motyli, jakie przy odrobinie szczęścia możemy spotkać na polskich łąkach – od paziów przez rusałki, aż do modraszek czy oczennic. W Motylarni prowadzi się aktywną hodowlę motyli, można więc zaobserwować te piękne owady w każdym stadium ich rozwoju, poczynając od jaj i gąsienic, kończąc na dojrzałych osobnikach, zachwycających nas feerią barw.

Ogrody pokazowe

Motylarnia znajduje się na terenie kompleksu, jakim są ogrody pokazowe. Możemy obejrzeć tutaj najróżniejsze rodzaje ogrodów z całego świata. Jest ogród japoński, ogród pnączy, ogród wiejski, a nawet ogród ziołowo-warzywny. Na zakochanych i nie tylko czeka natomiast ogród zakochanych. Dużą popularnością cieszy się też ogród utrzymany w stylu śródziemnomorskim.

Spacer po ogrodach pokazowych to nie tylko szansa na zdrowy odpoczynek wśród zieleni, ale także inspiracja do zaaranżowania własnego przydomowego ogrodu w inny sposób. W ogrodach spotkać można wiele rzadkich gatunków roślin. Wytyczone zostały spacerowe ścieżki, wzdłuż których ustawione są ławeczki. Nie brakuje też fontann i innych ogrodowych dodatków dodających niezwykłego uroku temu miejscu. Na terenie ogrodów organizowane są różnego rodzaju warsztaty dla dzieci i młodzieży, cieszące się niesłabnącą popularnością.

Godziny otwarcia i cennik biletów

Ogrody Pokazowe i Motylarnia czynne są od maja do września w godzinach: od poniedziałku do soboty od 9:00 do 18:00, w niedziele od 10:00 do 15:00. Bilety można nabyć w cenie: normalny 8 zł, ulgowy 5 zł (dzieci od 3 do 15 lat i osoby niepełnosprawne) oraz rodzinny 19 zł (2+1), 23 zł (2+2) lub 27 zł (2+3). Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.ogrodymarkiewicz.pl

Polecane obiekty w pobliżu Ogrodów pokazowych i motylarni w Mrągowie