Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Wieży widokowej w Kolibkach w Gdyni

Wieża widokowa w Kolibkach w Gdyni

Gdynia jest jednym z miejsc na Pomorzu, do którego udaje się najwięcej turystów. Trójmiasto leży na terenie polodowcowym, co znaczy, że znajdziemy tu zarówno niewielkie doliny, jak i pagórki. Doskonale wykorzystano ten fakt, budując różne wieże i tarasy widokowe, z których można podziwiać panoramy Gdańska, Gdyni i Sopotu. Jednym z takich miejsc jest wieża widokowa w Kolibkach, funkcjonująca czasem także pod nazwą Taras widokowy Orange Gdynia Kolibki.

Położenie

Wieża znajduje się na terenie osiedla Kolibki, które zaliczane jest do gdyńskiej dzielnicy Orłowo. Jest to właściwie już południowa granica między Gdynią a Sopotem. Na wzgórze prowadzi kilka krętych dróg. Można też starać wypatrzeć się czerwony szlak dojściowy, oznaczony czerwonymi trójkątami na białym tle. Jeśli chcemy podjechać koleją, to najbliżej wzgórza znajduje się stacja Gdynia Orłowo. Możemy również skorzystać z parkingu przy Centrum Handlowym Klif, a po okolicy kursują także autobusy komunikacji miejskiej.

Opis wieży

Architektura tego obiektu jest bardzo ciekawa. W środku wieży znajduje się kręta klatka schodowa, nieosłonięta od zewnątrz wsparta na trzech filarach. Prowadzi ona na wysokość 28 metrów, gdzie znajduje się szeroki taras widokowy, który w obrysie wystaje ponad średnicę wieży. By do niego trafić trzeba pokonać około 150 schodów. Na szczycie tarasu zamontowane są biało-czerwone nadajniki telefonii komórkowej. Cała wieża ma prawie 50 metrów wysokości. Konstrukcja powstała w 2007 roku, przy współpracy firmy PTK Centertel oraz miasta Gdyni. Pierwotnie miał tu znaleźć się zwykły maszt, ale okazało się to niemożliwe ze względu na warunki naturalne. Po uzyskaniu zgody od konserwatora przyrody zdecydowano się więc na wybudowanie solidniejszej konstrukcji. Z góry roztaczają się piękne widoki m. in. na Trójmiasto, Zatokę Gdańską oraz Trójmiejski Park Krajobrazowy.

Godziny otwarcia

Wieża otwarta dla turystów jest w zazwyczaj od kwietnia do października w godzinach 8:00-18:00, przy dobrych warunkach pogodowych.

Polecane obiekty w okolicy Wieży widokowej w Kolibkach w Gdyni