Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Hipodromu w Sopocie

Hipodrom w Sopocie

Najsławniejszy w Polsce tor wyścigów konnych znajduje się oczywiście na warszawskim Służewcu, jednak sopocki hipodrom w niczym mu już nie ustępuje. To jeden z najnowocześniejszych torów w Polsce, dostosowany do przyjęcia w swoich stajniach nawet 300 koni jednocześnie. Jego unikatowość wyznacza widok z trybun, które są ustawione w ten sposób, że widzowie mogą nie tylko obserwować gonitwy, ale również mają doskonały widok na morze Bałtyckie.

Dzieje Hipodromu

Współczesna historia toru wyścigowego hipodrom w Sopocie zaczyna się w latach 80-tych, jednak pierwsze wyścigi, które organizowano na tym terenie datowane były na II połowę XIX wieku. To wtedy odbywały się tu nieformalne wyścigi konne, w których udział brali tak zwani czarni huzarzy. Stopniowo rosnąca popularność tych nieoficjalnych biegów konnych sprawiła, że wkrótce hipodrom zyskał pierwsze budynki: stajnie, trybuny, a także niewielki budynek do zawierania zakładów.

Ogromną popularność hipodrom zyskał w 20-leciu międzywojennym, kiedy już regularnie odbywały się tu wielkie konne gonitwy, nierzadko z uczestnikami zza granicy. Losy wojenne sprawiły jednak, że bogate stajnie opustoszały, a budynki zaanektowano dla wojska, w wyniku czego znacznie podupadły. Dopiero w latach 50-tych rozpoczęto rozbudowę i odbudowę torów, utworzono miejsca treningowe i szkoleniowe, odremontowano trybuny, a od lat 70-tych rozpoczęto od nowa rozgrywanie na hipodromie zawodów konnych. Ostatnia gruntowna przebudowa została przeprowadzona w 2013 roku, zachowując pierwotny charakter i wygląd całego kompleksu.

Hipodrom dla turystów

Miłośnicy konnych wyścigów mogą skorzystać z ciekawej oferty turystycznej kierowanej do wszystkich odwiedzających: wykupienia noclegów w ośrodku jeździeckim wraz z możliwością korzystania ze stajni oraz części treningowej. Obiekt można również wynająć na imprezę masową lub organizację własnego wydarzenia sportowego. Wstęp na tor dla osób indywidualnych jest możliwy wyłącznie podczas trwających zawodów, zwiedzanie hipodromu dostępne jest natomiast z zewnątrz bezpłatnie. W przypadku grup zorganizowanych można umówić się na wejście na trybuny, konieczny jest w takim wypadku wcześniejszy kontakt.

Polecane obiekty w pobliżu Hipodromu w Sopocie