Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Ogród Zoologiczny w Gdańsku

Noclegi w okolicy Ogrodu Zoologicznego w Gdańsku

Ogród Zoologiczny w Gdańsku

Ogród Zoologiczny w Gdańsku jest największym ZOO w całej Polsce. Ulokowany został pośród zalesionych wzgórz w Dolinie Leśnego Młyna zaledwie 2 kilometry od Oliwy. Jego powierzchnia przekracza 136 ha. Żyją tutaj zwierzęta pochodzące ze wszystkich kontynentów. Wśród nich są równie gatunki zagrożone wyginięciem.

Powstanie ogrodu

Gdański ogród zoologiczno otwarto 1 maja 1954 roku. Jak podają źródła po przeprowadzonych początkowo pracach budowalnych, zabrakło środków finansowych na dalszą budowę. Na pomoc przyszli mieszkańcy, którzy w ramach czynu społecznego pomagali w budowie gdańskiego ogrodu zoologicznego. Najbardziej przyspieszony etap rozwoju przypadł na lata 50-te i 60-te XX wieku, dzięki działalności pierwszego dyrektora placówki - Michała Massalskiego. Pierwsze egzotyczne zwierzęta były często darem marynarzy, ponieważ Oliwa zlokalizowana była w bliskim sąsiedztwie portu. W latach 80-tych w zoo można już było podziwiać ok. 176 gatunków.

Obecnie w parku zoologicznym żyje ponad 1000 zwierząt. Na terenie oliwskiego ZOO działa również mały zwierzyniec, w którym mieszka około 50 oswojonych zwierząt. Gdański ogród zwierząt ciągle jest modernizowany, wciąż przybywa nowych gatunków zwierząt, a teren jest tak wielki, że nie sposób podczas jednej wycieczki obejrzeć wszystkiego. Po ogrodzie jeździ kolejka retro, do której można wsiąść kiedy rozbolą nas nogi i z okien wagoników popatrzeć na zwierzęta. Można również pojeździć konno albo spróbować swoich sił w parku linowym.

Mieszkańcy

Dla potrzeb zwierząt wybiegi zostały odpowiednio przygotowane i wyposażone w małe stawy i cieki wodne. Wielkie skały i głazy tworzą górzyste wybiegi dla kozic i innych zwierząt przyzwyczajonych do życia w takich warunkach. O tym, że zwierzęta maja tutaj naprawdę dobre warunki świadczy fakt, że co roku przychodzą tutaj na świat nawet rzadkie gatunki zwierząt, m. in. hipopotamy karłowate, pantery śnieżne czy kondory. Dla każdego ogrodu zoologicznego takie narodziny są wielkim sukcesem, ponieważ większość tych gatunków rzadko rozmnaża się w niewoli, a ich populacja na wolności stale się zmniejsza.

Zwiedzanie

Ogród zoologiczny otwarty jest dla zwiedzających przez cały rok i każdego dnia, także w dni świąteczne. Od godziny 9:00 tereny ZOO otwierają się dla turystów, godzina zamkniecia jest zależna od pory roku. W okresie od listopada do marca zoo zamykane jest o 15:00, w kwietniu i październiku o 17:00, w od maja do września o 19:00. Ceny biletów uzależnione są od miesięcy w jakich obiekt się odwiedza i wahają się od 10 złotych za bilet ulgowy do 30 bez zniżki. Miasto proponuje również wykupienie całorocznego biletu w cenach od 30- 50 złotych. Więcej informacji można znaleźć na stronie gdańskiego ZOO - http://www.zoo.gda.pl.

Polecane obiekty w okolicy Ogrodu Zoologicznego w Gdańsku