Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Wielka i Mała Krokiew

Noclegi w okolicy Wielkiej i Małej Krokwi

Wielka i Mała Krokiew

Zakopane jest idealnym miejscem do uprawiania sportów zimowych, przyciąga ono tłumy turystów, którzy często przyjeżdżają zwiedzić to miasto i na organizowane tutaj imprezy. Dużą uwagę przyciągają zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, które są wyjątkową gratką dla fanów tego sportu. Zawody odbywają się na kompleksie skoczni narciarskich opartych o Wielką Krokiew.

Nazwa i historia skoczni

Wielka Krokiew nazwę swą przejęła od góry Wielkiej Krokwi gdzie znajduje się cały kompleks narciarski. Jest to największa skocznia w Polsce, która otwarta jest od 1925 roku. Zakopiańska skocznia nosi imię Stanisława Marusarza, przedwojennego multimedalisty sportów zimowych, w tym skoków narciarskich. Przy Wielkiej Krokwi znajduje się także znacznie mniejsza zwana Mała Krokwią. Wielka Krokiew trzykrotnie gościła skoczków podczas zawodów o mistrzostwo świata w 1929, 1939 i 1962 roku. Na obiekcie niemal co roku rozgrywane są konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Sukcesy w tych zawodach często odnosili Polacy wygrywał tutaj Adam Małysz czy Kamil Stoch. Skocznia od powstania była wiele razy przebudowywana i modernizowana, aby zapewnić bezpieczeństwo i jak najlepsze możliwości dla biorących udział w zawodach skoczków.

Lokalizacja i możliwości zwiedzania

Do skoczni można dojść z Krupówek co zajmie około 30 minut lub dojechać z Zakopianki. Najlepiej wybrać się na spacer i od razu podziwiać piękne widoki, które naprawdę warto zobaczyć, zwłaszcza podczas zawodów. Wielka Krokiew znajduje się na skrzyżowaniu ul. Józefa Piłsudskiego z ul. Bronisława Czecha. Położona jest na północnym stoku góry Krokiew i jest jednym z najpiękniejszych obiektów tego typu. Swoją urodę zawdzięcza naturalnemu położeniu pośród tatrzańskich lasów.

Ceny biletów

Kolejka krzesełkowa czynna jest codziennie, od godziny 9. 00 do 15. 00/15. 30/16. 00/17. 00 / 18. 00 / 20. 00 (najdłużej w miesiącach letnich). Ceny za zwiedzanie skoczni - 5 zł; zwiedzanie skoczni i przejazd wyciągiem krzesełkowym w obie strony: 12 zł. Przydatne informacje: osoby starsze lub rodzice wyjeżdżający wyciągiem z małymi dziećmi mogą poprosić obsługę o pomoc przy wsiadaniu i zsiadaniu z krzesełka oraz o ewentualne spowolnienie wyciągu.

Polecane obiekty w okolicy Wielkiej i Małej Krokwi